בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת: כמעט בגידה בקהיר 

ערבים ברשת: כמעט בגידה בקהיר

 
 
הארון תחאוכו

קארול סמאח'ה הרווקה רוצה כבר ילדים, בגידה נמנעה במצרים וירידות ברשת על מכבי ת"א בכדורסל. האינטרנט הערבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שחצן? פיני גרשון (צילום: אתר one)
 שחצן? פיני גרשון (צילום: אתר one)   
סערה גדולה בין גולשים קמה ברשת לאחר פרסום מאמר חריף של רבאח חלבי שעסק במכבי תל-אביב בכדורסל ובהפסד בפיינל פור. המאמר פורסם באתר "מחסום" ובו יצא הכותב בצורה קשה כנגד הקבוצה וכנגד כל אוהדיה בישראל. חלבי טען במאמרו כי מכבי היא קבוצה גזענית, וכתב על הבושה של מדינה שלמה שהולכת אחרי קבוצה של זרים "מכביסטים".

וכך כותב חלבי (מבחר ציטוטים): "רק במדינה לא נורמלית יכולה להתרחש תופעה לא נורמלית דוגמת מכבי תל-אביב. רק בישראל אתה נחשב לבוגד אם אתה מאחל להפסדה של קבוצת הכדורסל מכבי תל-אביב. רק בישראל פולש צבא של 12,000 אוהדים על עיר מקסימה כמו פראג, כשהם מחללים בקולניות ובפרחחות את תפארתה של העיר שההיסטוריה ניבטת בה מכל סמטה. והתקשורת חוגגת כמו אחרוני הפרחחים, ומשמשת כינור ראשי לאורגיה המגעילה הזאת".

והוא מוסיף: "אוי לו לאותו עם שגאוותו הלאומית תלויה בקבוצת כדורסלנים זרים, אמריקאים ברובם. ועוד לחשוב שמהעם הזה יצאו מדענים ואנשי רוח גדולים כמו איינשטיין, מרקס, שפינוזה ואחרים. אני מודה ומתוודה: מאז ומתמיד אני אוהד נלהב, ואף מושבע, של כל קבוצה שמשחקת נגד מכבי תל-אביב. אבל הסיוט אותו חייתי במהלך השנים האחרונות היה גדול מנשוא. השילוב הקטלני בין מאמן שחצן וגזען כמו פיני גרשון לקבוצה שנואה כמו מכבי תל-אביב היה יותר מדי מבחינתי. מדינת ישראל נמצאת פיסית במזרח התיכון, ביבשת אסיה. אבל היא שולחת את האמריקאיים מחופשים למכבים כדי להשתלט על אירופה".
 

"סתם יהודיה ששונאת את מכבי -השבעה, הדורסנית המליונרית"

כולם אוהבים אותם? עוגת המקום השני של מכבי ת"א (צילום: אתר one)
 כולם אוהבים אותם? עוגת המקום השני של מכבי ת"א (צילום: אתר one)   
למאמר התקבלו 29 תגובות ובין הגולשים שהגיבו גם יהודים וערבים. הגולש פריד טען למשל ש"זו קבוצה של שכירי חרב המהולה בלאומנות ציונית שהיא קרובה יותר לפשיזם". הגולש אורן טען שאם "כאשר מדובר בקבוצת בני סכנין, ש"מייצגת את הציבור הערבי בארץ", אז אין שום בעיה עם לאומנות, ייצוג ודגלי הרש"פ (הרשות הפלסטינית).

עוד מוסיף אורן: "מכבי ת"א היא מועדון כדרוסל מצליח ביותר שבראשית דרכה אכן ייצגה מדינה קטנה ובעלת רגשי נחיתות, אולם כיום מדובר בגוף עסקי לכל דבר שמייצג את אוהדיו". אורן מסכם: "בקיצור, כתבה של שמחה לאיד, מיותרת, צפוייה ועילגת".

הגולשת שיר עונה לאורן: "כן אורן, יש פה שמחה לאיד, אבל זו בדיוק כוונת המשורר, לא? משמח אותו שמכבי הפסידה, בגלל מה שמכבי מייצגת עבורו. הוא (כותב המאמר) הביע את שמחתו בצורה קולחת ומשעשעת ופנה לקהל שבעקרון מרגיש כמוהו. אתה לא מסכים? אתה מרגיש אחרת?"

חילוקי דעות רבים היו בעקבות הכתבה, אך אחת מהגולשים, כנראה יהודייה, שמחה על המאמר ואף כתבה: "על הכתבה הזאת אני חותמת בשתי ידיים: ואני לא ערביה, סתם יהודיה ששונאת את מכבי -השבעה, הדורסנית המליונרית. וקלעת לתחושה ראבח: האוהדים המנוצלים, שטופי השכל, ממש זיהמו את העיר הנצחית".

למאמר המלא ולתגובות »
 

קקטוס למרכז מוסאוא

"בוקר טוב" בערבית. עביר קופטי (צילום: יח"צ)
 "בוקר טוב" בערבית. עביר קופטי (צילום: יח"צ)   
בתחרות קקטוס הזהב, שהתקיימה לאחרונה זכה הקמפיין דובר הערבית של מרכז מוסאוא במקום השני בקטגוריית הפרסום הקהילתי. מדובר בתקדים מכיוון שזו הפעם הראשונה שקמפיין שיזם ארגון ערבי זוכה במעמד כלשהו, בתחרות "קקטוס הזהב".

הקמפיין, אשר נחשב לראשון מסוגו, עלה לאוויר בשבועיים הראשונים של אוקטובר 2005, דרך פרסומים בכלי התקשורת המרכזיים בארץ. הקמפיין הופיע בעיקר בערוץ 2, ערוץ 9+, וכן על מסכי CTV, ברדיו אזורי בעברית, ברדיו רק"ע הרוסי ובעיתונות הכתובה הרוסית.

דוברת מוסאוא, עביר קופטי: "זאת הייתה הפעם הראשונה שארגון ערבי מעלה קמפיין בכלי התקשורת המרכזיים העבריים והרוסיים. הקמפיין פנה לציבור הישראלי וניסה לגרום לקהל לחשוב על דחייתו ורתיעתו מכל מה שהוא ערבי, אפילו כשמדובר בדברים הכי פשוטים ונפוצים, כמו אמירת "בוקר טוב" ו"יום נעים".

קופטי מספרת כי בעקבות הקמפיין ערך מרכז מוסאוא סקר במטרה לבדוק אפקטיביות הקמפיין, ומהסקר עלה כי 34 אחוז מהאזרחים היהודים נחשפו לקמפיין של המרכז. 21 אחוז מאלה שנחשפו לקמפיין הזדהו עם המסרים שלו, ול-44 אחוז היווה הקמפיין חומר למחשבה. ל-3 אחוז היתה תגובה חיובית לקמפיין. כמו כן העניק מגזין "אותות" שעוסק בקמפיינים ציבוריים ציון של 11 מעשר לקמפיין.

עביר קופטי וריאליטי »
 
 

רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות *

אין הופעות בנתיים. אליסה (צילום: יח"צ)
 אין הופעות בנתיים. אליסה (צילום: יח"צ)   
• כתבי הרכילות טרם הצליחו לברר מדוע דחתה הזמרת הלבנונית אליסה את מסע הופעותיה בארצות הברית.

• הזמר קאזם א-סאהר נמצא בחופשה מזה זמן מה. השמועות אומרות כי הוא במנוחה לקראת פעילות מחודשת ואנרגטית. ואנחנו שואלים: כלומר, ירידה לקראת עלייה כאילו?.

• הזמרת סמירה סעיד סיימה השבוע להקליט מספר שירים חדשים, וצפויות הפתעות אומרים שם אצלה. התקליט, אגב, רק בקיץ.

• רעייתו המאושרת של הזמר המצרי עמרו דיאב התראיינה לאחרונה וסיפרה על מחשבותיה על העתיד. "אני מזדקנת בעוד בעלי מצליח ונראה טוב ומתנהג כאילו הוא עלם צעיר". האישה סיפרה כי בעלה הוא המקסים ביותר בעולם וההוכחה לכך היתה כהוא לא מש ממיטתה במשך שלושה ימים, כשהיא היתה חולה.

• נוּף, זמרת מכוויית, מתגאה להיות הראשונה שצילמה קליפ חושפני. "אני לא חוששת לשמי ואני גאה במה שעשיתי", היא אומרת. "המשפחה תומכת בי ואני לא חוששת להראות את הפרצוף שלי בפרהסיה. אני הראשונה מכוויית שצילמה קליפ כמו אצל הזמרות הייפא והבי, רובי ונאנסי עג'רם. לא עברתי ניתוחים פלסטיים ואני גאה בגוף שלי", היא הכריזה. נענע מאחל לה בהצלחה ופתח בחיפושים אחר הקליפ המדוּבר שטרם נחשף.
 

כמעט בגידה במלון במצרים

ילדים - כאן ועכשיו. קארול סמאח'ה (מתוך אתר panet)
 ילדים - כאן ועכשיו. קארול סמאח'ה (מתוך אתר panet)   
• הזמרת הלבנונית קארול סמאח'ה עוד לא התחתנה אבל זה לא מפריע לה לצאת בהצהרות. "אני כבר רוצה לשמוע את המילה 'אמא', 'אמא' מילדים שיהיו לי אינשאללה", היא מאחלת. "אני לא רוצה לעזוב את העולם הזה מבלי שיקראו לי אמא", היא קובעת. ומי החתן המיועד? לא ברור.

לאלבום התמונות של קארול »

• כמעט בגידה בלב קהיר במצרים: השחקנית ר'אדה עאדל, שהיתה במהלך צילומים לסרט, השתוללה כששמעה שבעלה, הבמאי מג'די אל-הווארי, נמצא באותה השעה עם צעירה יפיפייה באחד המלונות בעיר. השחקנית טסה למלון וקיוותה (או שלא..) למצוא את בעלה בזרועות אחרת, אך לשווא. הוא לא היה שם. היא מיהרה למלון אחר, שם התאחסן הבעל יחד עם הצוות שלו, ושם אכן מצאה אותו. בריא ושלם. מתברר כי היתה אי-הבנה בין כמה מאנשי הצוותים של בני הזוג, והודעת השרשרת שהגיעה מהבעל לאישה הייתה שגויה, ועוד איך. מקורבים של הזוג ביקשו להבהיר כי העניינים חזרו לשגרה וכי הושגה שליטה במצב הלא נעים שנוצר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by