בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הירסי עלי בצרות: שיקרה בהליך קבלת המחסה  

הירסי עלי בצרות: שיקרה בהליך קבלת המחסה

 
 
יוסי גורביץ

חברת הפרלמנט ההולנדית ממוצא סומלי נמצאת תחת חקירה, לאחר שהודתה בשנת 2002 כי מילאה פרטים שקריים בבקשת המחסה שלה בהולנד. האיומים על חייה נמשכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טוענת לרדיפה פוליטית. הירסי עלי נואמת (רויטרס)
 טוענת לרדיפה פוליטית. הירסי עלי נואמת (רויטרס)   
חברת הפרלמנט ההולנדי עייאן הירסי עלי, הנרדפת על ידי איסלמיסטים, נמצאת בצרות גם מצד ממשלתה: שרת ההגירה הודיעה כי היא בודקת את הליכי התאזרחותה של עלי, שמוצאה מסומליה, והאשים אותה כי שיקרה בהליך קבלת תעודת הפליט שלה.

הירסי עלי מסרה כי מדובר בתכסיס של יריביה הפוליטיים: היא הודתה כי שיקרה בהליכי הפליטות כבר בשנת 2002, בטרם התמודדה לפרלמנט. לדבריה, איננה רואה הסבר אחר לכך שהשערוריה התעוררה כעת. יריביה הפוליטיים דורשים לגרשה מן הפרלמנט, וחלקם דורשים אף את הסגרתה לסומליה - שם היא צפויה לעונש מוות בשל התרסתה כנגד האיסלם.

הירסי עלי נמלטה מפני משפחתה בשנת 1992, לאחר שמשפחתה ניסתה להשיא אותה, בניגוד לרצונה, לגבר מוסלמי אחר. היא ומשפחתה חיו אז בגרמניה, והיא חצתה את הגבול להולנד. בבקשת הפליטות שלה, העלימה את העובדה שחיה קודם לכן במדינה שלישית, שינתה את תאריך הלידה שלה ואת שמה, מהירסי מגאן. היא התוודתה על כך בשנת 2002, ולדבריה שיקרה משום שחששה שאחרת לא תזכה במעמד פליט.

בשנים האחרונות, היתה הירסי עלי סמל למאבק כנגד האיסלמיזם, לאחר שכתבה את התסריט לסרט "כניעה", שהביא לרציחתו של הבמאי תיאו ואן גוך. רוצחו של ואן גוך איים גם עליה, וכך עשו גם ארגוני טרור אחרים, דבר שאילץ אותה לרדת למחתרת למספר חודשים.

הירסי עלי היא דוברת רהוטה נמלומדת כנגד רדיקליזם איסלמי, ולאחרונה היתה בין החותמות על מניפסט נגד האיסלמיזם. בשבועות האחרונים, היתה הירסי עלי במסע לקידום ספרה, "הבתולה הכלואה", הדן ביחסו של האיסלם לנשים. כעת היא עובדת על סרט המשך ל"כניעה", שיעסוק ביחסו של האיסלם להומוסקסואלים.

החקירה איננה הצרה היחידה של הירסי עלי: עקב איומי הרצח עליה, דרשו הדיירים בבניין בו היא מתגוררת כי תעזוב אותו. למרות הצהרות של ממשלת הולנד כי מדובר, למעשה, בבניין המאובטח ביותר בהולנד, הורה בית משפט להירסי עלי לעזוב את הבניין תוך ארבעה חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by