בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חדשות 
ירידה חדה בשיעור הזכאים לבגרות 

ירידה חדה בשיעור הזכאים לבגרות

 
חדשות |
 
אסא וולפסון

מנתוני משרד החינוך שפורסמו היום עולה כי חלה ירידה חדה בשיעור מקבלי תעודות הבגרות בשנת תשס"ה. הירידות החדות ביותר נרשמו בקרב המגזר הערבי, הדתי והעולים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנתונים שפירסם היום (שלישי) משרד החינוך עולה חלה ירידה חדה בשיעור בני ה-18 המצליחים להשיג תעודת בגרות. בשנת תשס"ה היו רק 54.1% מהנערים זכאים לתעודת בגרות, לעומת 51.7% בשנה שעברה. הירידה חלה בכל המגזרים, אולם בייחוד בלטה בקרב הערבים, העולים והדתיים.

הירידה במספר מקבלי תעודות הבגרות בשנת תשס"ה הייתה בשיעור של 2.4%. הירידה החדה ביותר נרשמה במגזר הערבי, ירידה בשיעור של 6.6%, מ-38.8% ל-32.2%. . במגזר הדתי נרשמה ירידה משמעותית של 6.3%. שרת החינוך הנכנסת, יולי תמיר, ייחסה את הירידה הזו למשבר שעברו התלמידים בעקבות ההתנתקות, ואמרה כי הנושא ייבדק על ידי המשרד, והוסיפה שלבני הנוער הדתיים יינתן סיוע מקצועי.

בקרב העולים נרשמה ירידה של 4% בשיעורי הזכאות, מ-48.5% ל-44.5%. היהודים החילונים והדרוזים ירדו בשיעור הזכאים ב-1.3% ו-1.1% בהתאמה.שרת החינוך אמרה כי הסיבה לירידה במספר הזכאים נובעת, בין השאר, מקיצוץ השעות בחינוך העל-יסודי ואמרה כי לא צפויים שינוים מיידיים גם בשנה הבאה באחוזי הזכאות לבגרות, משום שמדובר בנזק מצטבר.

בחינוך העל יסודי קוצצו מאז שנת תשס"ב 6.4 שעות לימוד שבועיות. בשנה הבאה מתוכנן קיצוץ נוסף של 12 אלף שעות לימוד בחינוך העל יסודי. משרד החינוך מנהל מגעים מול משרד האוצר בניסיון לבטלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by