בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שנה להשלמת הגדר 

שנה להשלמת הגדר

 
 
חכים בשארה

כ-42% מגדר ההפרדה הושלמו. 285 קילומטרים מתוך תוואי מתוכנן של 790 קילומטרים תלויים בהכרעות משפטיות. עלות הגדר כיום עומדת על יותר מפי שניים מהתכנון המקורי. קילומטר גדר עולה בממוצע יותר מ-11 מיליון שקלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קילומטר גדר עולה בממוצע יותר מ-11 מיליון שקלים. הגדר באבו-דיס, ירושלים (רויטרס)
 קילומטר גדר עולה בממוצע יותר מ-11 מיליון שקלים. הגדר באבו-דיס, ירושלים (רויטרס)   
כ-42% מגדר ההפרדה הושלמו, והשאר צפוי להיות מושלם בתוך שנה. כך עולה מדוויחים של מערכת הביטחון. מתוך תוואי מתוכנן של כ-790 קילומטרים, 336 קילומטרים נחשבים מוכנים, 102 קילומטרים נוספים נמצאים כעת בעבודה, 67 קילומטרים נמצאים בתכנון וכ-285 קילומטרים תלויים בהכרעה משפטית. בצה"ל טוענים, כי העיכוב בהשלמת הגדר נובע מהמתנה להחלטות משפטיות ותכנוניות, ולא מבעיות תקציב או ביצוע. כמעט ארבע שנים עברו מאז תחילת הבנייה.

למרות שאורך התוואי הסופי של הגדר צפוי להתקצר עקב החלטות בג"ץ והדרג המדיני, במיוחד באזור ה"אצבעות" בשומרון ובבאזור גוש עציון, השלמת בניית הגדר צפויה לארוך שנה נוספת. זאת בניגוד להבטחות קודמות של מערכת הביטחון ושר הביטחון הקודם, שאול מופז, לסיים את הבניה בסוף השנה שעברה.

הגדר פעילה היום בחלקה הצפוני לאורך 248 קילומטרים - מטירת צבי בבקעת הירדן דרך מחסום סאלם מצפון לג'נין ועד ההתנחלות אלקנה . החלק הבעייתי ביותר של הגדר נמצא באזור "עוטף ירושלים". מתוך תוואי מתוכנן של 88 קילומטרים, 33 הושלמו, 31 נוספים נמצאים בביצוע ו-24 קילומטרים ממתינים להחלטות משפטיות. מפגעים מתאבדים ניצלו מספר פעמים את הפירצות בחלק זה של הגדר וחדרו לשטחי ישראל.

בחלק ניכר מהתוואי באזור ירושלים שטרם הושלם נעשתה "חסימה זמנית" - לרוב באמצעות גדרות תיל שלא הותקנו להן אמצעי תצפית ומעקב מלאים. כך מוקמת כעת גדר זמנית לרוחב הפיתחה המובילה למעלה אדומים, עד לקבלת החלטות בסוגייה.

בתוך כך, עלות הקמת הגדר עומדת כיום על כעשרה מיליארד שקל, יותר מפי שניים מהתכנון המקורי. קילומטר גדר עולה בממוצע יותר מ-11 מיליון שקלים. כספים נוספים מושקעים בהקמת כבישים חליפיים, מחלפים ושערים שאמורים לאפשר תנועה פלסטינית ולשמור על "מרקם החיים" של התושבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by