בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפטר יצחק בן-אהרון  

נפטר יצחק בן-אהרון

 
 
חדשות נענע

בן-אהרון, חתן פרס ישראל, מזכיר מפא"י לשעבר, חבר כנסת, שר בממשלות ישראל ומאבותיה של תנועת הפועלים נפטר הבוקר בביתו שבקיבוץ גבעת חיים מאוחד, כשהוא בן 99. יו"ר העבודה, פרץ: הלך מאתנו אחד מגדולי הדור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חתן פרס ישראל וממנהיגיה החשובים של תנועת הפועלים, יצחק בן-אהרון (לעמ)
 חתן פרס ישראל וממנהיגיה החשובים של תנועת הפועלים, יצחק בן-אהרון (לעמ)   
בקיבוץ גבעת חיים מאוחד נפטר הבוקר (שישי) חתן פרס ישראל, יצחק בן-אהרון, מאבות מפלגת העבודה, והוא בן 99 במותו. בן-אהרון לא יובא לקבורה, משום שציווה את גופתו למדע.

בן-אהרון היה אחד המנהיגים החשובים של תנועת הפועלים ומהוגי הדעות שלה. יצחק בן-אהרון נולד בשנת 1906 בבוז'ינצ'ה שבאוסטרו-הונגריה (כיום חלק מרומניה)ועלה לישראל בשנת 1928. במהלך חייו מילא בן-אהרון שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים בכירים: בשנים 1932-1938 הוא שימש כמזכיר מועצת פועלי תל-אביב; בין שנים 1938-1939 היה מזכיר מפא"י; בין השנים 1969-1973 פעל כמזכיר הכללי של ההסתדרות; הוא היה חבר בכנסת הראשונה עד החמישית, וכן בכנסת השביעית והשמינית; הוא כיהן כשר כשר התחבורה בין השנים 1959-1962. בשנת 1977 פרש בן-אהרון מפוליטיקה פעילה, אך המשיך להשמיע את עמדותיו בעניינים מדיניים וחברתיים. בשנת 1995, הוא זכה בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

בן-אהרון פרסם ספרים ומאמרים רבים, ביניהם: "בפתח תמורה", "בעין הסערה", "שלטון משחית - סוף הדרך", "מעל הדוכן". הוא נודע במשפטו הידוע,אותו אמר לאחר המהפך בבחירות 1977: "אם זה רצון העם אז צריך להחליף את העם."

נשיא המדינה, משה קצב, אמר על יצחק בן-אהרון, ש"הוא היה ממנהיגיה הבולטים של תנועת העבודה וממעצבי דרכה, אשר בלט בכושר מנהיגותו, ביושרו ובנחישותו. איש עקרונות אשר ניהל מאבקים ללא פשרות למען השקפתו ואמונתו. מדינת ישראל איבדה את אחד ממעצבי דמותה החברתית".

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פרסם הודעת אבל מיוחדת בעקבות מותו של יצחק בן אהרון, ובה נכתב: "מדינת ישראל איבדה היום את אחד מענקיה. יצחק היה ציוני אמיתי ואידיאולוג ישר דרך, אשר במשך עשרות שנים לא היסס להשמיע את דעותיו הנוקבות. הוא היה סמל אמיתי למנהיגות אמיצה".

יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון, עמיר פרץ, אמר כי "הלך מאתנו אחד מגדולי הדור". מזכירי התנועה הקיבוצית, זאב שור וגברי בר גיל, פירסמו הודעת אבל בה נכתב כי "בן אהרון היה ממנהיגי התנועה הקיבוצית לדורותיה והשתייך לדור הנפילים של מדינת ישראל מראשיתה. בן אהרון היה ממתווי החזון הקיבוצי והאידיאולוגיה המשלבת בין ערכי הציונות והסוציאליזם".

ארונו של יצחק בן אהרון יוצב ביום ראשון בשעה 15:00 בבית הוועד הפועל של ההסתדרות בתל אביב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by