בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר בריטי: זיהום האוויר בפאב גבוה פי 10 מאשר בכביש סואן 

מחקר בריטי: זיהום האוויר בפאב גבוה פי 10 מאשר בכביש סואן

 
 
דנה פאר

ב-4 מבין הפאבים שנבדקו נמצא כי רמת זיהום האוויר במקום היתה גבוהה פי 40 מאשר בכביש סואן. ביום רביעי, ה-31 במאי 2006, יצויין בישראל "יום ללא עישון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רמת זיהום מסוכנת בפאבים (אילוסטרציה: SXC)
 רמת זיהום מסוכנת בפאבים (אילוסטרציה: SXC)   
מחקר חדש של המרכז לבריאות תעסוקתית מאוניברסיטת מנצ'סטר בבריטניה קובע כי זיהום האוויר בפאבים באנגליה גבוה פי עשרה מאשר בכביש סואן. בארבעה מבין הפאבים שנבדקו נמצא כי רמת זיהום האוויר במקום היתה גבוהה פי 40 מאשר בכביש סואן.

החוקרים ביקרו ב-64 פאבים שונים בשעות הערב, והשתמשו במוניטור נייד לעריכת מדידות האוויר ספוג עשן הסיגריות. רמת הזיהום שנמדדה היתה בממוצע 285 גרם למטר מעוקב, לעומת רמה של כ-25 ליד כביש סואן. המשרד לאיכות הסביבה האמריקאי הגדיר את הרמה של 150 כ"מאד לא בריאה", ואת הרמה שמעל 250 כ"מסוכנת".

אוויר המכיל רמה גבוהה של חלקיקים מזהמים עלול, בטווח הקצר, להחמיר מצב של אסטמה ולגרום לגירוי בעיניים. בקרב עובדי פאבים ובליינים הנמצאים בפאב זמן רב, גוברת הסכנה לסרטן ריאות ומחלות נשימה ולב. המחקר פורסם בכתב העת המדעי הבריטי לבריאות הציבור.
 

המעשן הפסיבי הופך למעשן

 
בתגובה מסר פרופסור אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, כי "תוצאות אלו מחזקות ידע ההולך ומצטבר בידי אנשי המדע, המוכיח את ההיגיון העומד מאחורי החוק להגבלת העישון במקומות ציבוריים וכי יש לו השלכה ישירה על בריאותם של אנשים שאינם מעשנים ונחשפים לעישון פסיבי".

לדברי רובינזון, חשוב להבין כי עישון פסיבי הוא בעצם עישון כפוי הגורם לאדם שאינו מעשן לשאוף לריאותיו עשן סיגריות שמעשנים אחרים, הנמצאים בקרבתו. "העשן הנפלט לחלל האוויר מהסיגריה ומפיו של המעשן, מכיל כמות כימיקלים דומה לזו שהמעשן עצמו שואף לריאותיו, על אף העובדה שהעשן נמהל באוויר. מי שנמצא בקרבת אנשים מעשנים, נאלץ לשאוף לקרבו עשן בדומה למעשנים עצמם, ובכך להפוך כביכול, למעשן".
 

יום ללא עישון

ב-31 במאי יצויין בישראל "יום ללא עישון" (SXC)
 ב-31 במאי יצויין בישראל "יום ללא עישון" (SXC)   
ביום רביעי, ה-31 במאי 2006, יצויין בישראל "יום ללא עישון". יום זה מתקיים במקביל מידי שנה בכל מדינות העולם החברות בארגון הבריאות העולמי. מטרתו של יום זה היא העלאת המודעות לנזקי העישון לסדר היום הציבורי העולמי. לקראת יום זה תערוך האגודה למלחמה בסרטן מסע הסברה בשיתוף משרד הבריאות.

האגודה למלחמה בסרטן בישראל טוענת כי העישון גובה כ-10,000 קורבנות מוות מדי שנה בישראל, כ–1,500 מהם מתים בעקבות חשיפה לעישון פסיבי. על פי נתוני דו"ח שר הבריאות האחרון, אחוז המעשנים בני 18 ומעלה עומד בממוצע על 24%, 32% מקרב הגברים ו-18% מקרב הנשים. בקרב האוכלוסייה היהודית, 30% מהגברים מעשנים וכ-21% מהנשים מעשנות ואילו בקרב האוכלוסייה הערבית אחוז המעשנים הגברים גבוה פי 7 מאשר נשים, 42% גברים מול- 6% נשים.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, מתים מידי שנה כחמישה מיליון בני אדם בעולם כתוצאה מעישון. העישון הורג 560 איש מידי שעה, 13,400 איש מידי יום. התחזיות צופות כי עד שנת 2020 במידה ומספר המעשנים לא יפחת, יגדל מספר המתים כתוצאה מעישון ל-8.4 מליון בני אדם מדי שנה. התחזיות אף צופות כי עד שנת 2025 יעשנו 1.7 ביליון איש בעולם, כיום מעשנים כ- 1.3 ביליון איש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by