בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רמון יוזם תיקון לחוק היסוד לכבוד אדם וחירותו  

רמון יוזם תיקון לחוק היסוד לכבוד אדם וחירותו

 
 
אסא וולפסון

שר המשפטים, חיים רמון, יוזם תיקון לחוק היסוד לכבוד אדם וחירותו כדי שאפשר יהיה להכשיר את חוק האזרחות האוסר על איחוד משפחות של ערבים ישראלים עם קרוביהם הפלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיים רמון יתקן? (אתר הכנסת)
 חיים רמון יתקן? (אתר הכנסת)   
שר המשפטים, חיים רמון, יוזם תיקון לחוק היסוד לכבוד אדם וחירותו כדי שאפשר יהיה להכשיר את חוק האזרחות האוסר על איחוד משפחות של ערבים ישראלים עם קרוביהם הפלסטינים. בתחילה היה רצון לחוקק חוק יסוד חדש, אולם הפורום שדן בכך ויתר על הרעיון במהרה משום שלא רצה לפתוח מחדש דיון בזכות השיבה ובשאלות של הגדרת מהו "זוג". במקום זאת, יוצע תיקון אחד בלבד לחוק היסוד הקיים: שהוא איננו חל על "ענייני הגירה".

ברוב של שישה שופטים מול חמישה דחה בג"ץ לפני שבועיים את העתירות נגד התיקון לחוק האזרחות, המונע איחוד משפחות בין ישראלים לפלסטינים. השופט מישאל חשין קבע כי החוק אינו פוגע בזכות השוויון ובזכות להקים חיי משפחה. נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, סבר כי יש לבטל את החוק ואליו הצטרפו ארבעה שופטים נוספים. חוק האזרחות אוסר על איחוד משפחות של ערבים ישראלים עם קרוביהם הפלסטינים. את הבקשה לצו ביניים הגישו ארגון עדאלה, האגודה לזכויות האזרח, וחברי הכנסת זהבה גלאון ורומן ברונפמן.

"ההחלטה של בג"ץ משמעותה שניתן לחוקק חוקים גזעניים בישראל", כך הגיבה עו"ד אורנה כהן מארגון עדאללה, בעקבות ההחלטה של בג"ץ. לחדשות נענע אמרה: "זאת החלטה קשה מאוד ומדובר בריקון מתוכן של הגנה על אלפי משפחות שנפגעו מהחוק הזה". עוד הוסיפה עו"ד כהן: "זהו יום שחור לזכויות האדם בישראל והמשמעות היא שבג"ץ, בסירובו לפסול את החוק הגזעני הזה, שולח מסר שאין מהים הגנה על אותן משפחות שיקיריהן נעקרו מהן וגורשו".

הוראת השעה האוסרת על איחוד משפחות נכנסה כתיקון לחוק האזרחות ביולי 2003, לאחר שמספר מחבלים שביצעו פיגועים, נכנסו לישראל במסגרת איחוד משפחות. ההוראה קובעת כי נוהל ההתאזרחות הישראלי אינו חל על פלסטינים מהשטחים וכי פלסטינים שנישאים לישראלים לא יכולים לקבל אזרחות ישראלית לפי הנוהג הרגיל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by