בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רבנים מובילים קוראים לאפשר ליגאל עמיר להביא ילד לעולם 

רבנים מובילים קוראים לאפשר ליגאל עמיר להביא ילד לעולם

 
 
חכים בשארה

אחיו של רוצח ראש הממלשה שיגר מכתב לבקשת תמיכה מהרב דב ליאור, רב העיר קריית ארבע-חברון, שהסכים לבקשה. אליו הצטרפו מחשובי הרבנים בציונות הדתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שורה של רבנים, מהמובילים בציונות הדתית, הצטרפו לקריאה לאפשר לרוצח יגאל עמיר להביא ילד לעולם. בין החותמים: הרב הראשי לשעבר, הרב מרדכי אליהו שליט"א; רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו; בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב יעקב יוסף; ראש ישיבת "הר עציון" וממייסדי תנועת מימד, הרב אהרון ליכטנשטיין; הרב צבי טאו, הסמכות הרוחנית של ישיבת "הר המור" והרב אליקים לבנון, רב היישוב אלון-מורה. הרבנים חתמו על מכתב הקורא לאפשר "את קיומה של המצווה הראשונה בתורה (פרו ורבו) ולהתיר לעמיר להביא ילד לעולם". המכתב פורסם הערב (ראשון) במהדורת החדשות של ערוץ 2.

את המכתב יזם אחיו של הרוצח, אמיתי עמיר. המכתב שוגר תחילה לרב דב ליאור, רב העיר קריית ארבע-חברון וראש ישיבת ניר. "נושא שלילת זכויותיו של יגאל עמיר הפך להרגל כאוב במשפחתי, ומנגד נותרנו מחוסרי מעש, אך בשנתיים האחרונות נשללת ממנו אף המצווה הראשונה בתורה והזכות האנושית הבסיסית ביותר, קרי, מצוות פריה ורביה, לאחר שנישא כדת וכדין ונישואיו אושרו והוכרו פומבית", כתב עמיר בפנייה.

"על פי הידע ההלכתי הדל שברשותי, התוודעתי לכך שאין שום אפשרות הלכתית ומוסרית למנוע מיהודי כזה או אחר לפרות ולרבות. אי לכך, מצאתי לנכון לבקש מכבוד הרב את התייחסותו ההלכתית/מוסרית להתנהלות הממסד, המשפטי והחוקתי , אשר מונע בכל דרך אפשרית מיהודי לקיים את המצווה הראשונה בתורתנו הקדושה, זאת תוך כדי רמיסת המוסכמות המשפטיות", המשיך עמיר במכתב.

הרב ליאור השיב בהזדהות עם דבריו של עמיר. "אני מצטרף בזה לפניה לגורמים שיאפשרו את קיומה של המצווה הראשונה בתורה", כתב הרב בתשובתו. למכתב הגיבו גם רבנים נוספים, ביניהם גם רבנים הנחשבים למתונים. הרבנים ציינו כי הם מסתייגים ממעשהו של יגאל עמיר - רצח ראש הממשלה יצחק רבין- אך הם סבורים כי יש לאפשר לו ולרעייתו, לריסה עמיר, להביא ילד לעולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by