בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי הקוורטט הזהירו את פרץ לפתוח את מעבר רפיח 

נציגי הקוורטט הזהירו את פרץ לפתוח את מעבר רפיח

 
 
עריכה: איה מרקביץ`

שר הביטחון קיבל מכתב אזהרה המזהיר כי אם לא ייפתח המעבר למצרים בדרום הרצועה, קיים חשש להמשך הפיקוח האירופי, שנוכחותו היא כיום תנאי להפעלת המעבר. המצב ברפיח, קובע המכתב, מסכן גם את ההסדר במעבר קרני. בעקבות זאת הורה פרץ לפתוח את המעבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב והאיחוד האירופי שלחו מכתב לשר הביטחון עמיר פרץ, ובו הם מזהירים כי אם ישראל לא תפתח את מעבר רפיח למעבר פלסטינים בין מצרים לרצועת עזה, עלול האיחוד האירופי שלא לחדש את המנדט של הפקחים שנוכחותם היא כיום תנאי להפעלת המעבר.
 
שעה לאזהרות ופתח את המעבר. פרץ (רויטרס)
 שעה לאזהרות ופתח את המעבר. פרץ (רויטרס)   
עוד נאמר במכתב, כי סגירת המעבר ברפיח מאז חטיפת רב"ט גלעד שליט, להוציא ימים ספורים שבו נפתח, מקשה על האירופים לשגר פקחים גם למעבר קרני. לאחר קבלת המכתב הורה פרץ לפתוח ליומיים את מעבר רפיח, ונימק את ההוראה בכך שהמעבר ייפתח כדי להקל על הפלסטינים את צום הרמדאן.

על המכתב, שנשלח לפרץ ביום שישי האחרון, חתומים נציגי הקוורטט באזור - המתאם הביטחוני האמריקני, הגנרל קית' דייטון, ומפקד כוח הפקחים, הגנרל האיטלקי פייטרו פיסטולצי. השניים מתריעים כי סגירת מעבר רפיח עלולה לגרום נזק רב יותר מזה שנגרם לפלסטינים התקועים: קיים חשש, נטען במכתב, שעקב כך לא יאריך האיחוד האירופי את המנדט של הפקחים.

דייטון ופיסטולצי הזהירו את פרץ, כי לכוח הפקחים ששלח האיחוד לפני כשנה נותרו רק עוד שלושה חודשים להשלמת משימתו. הפקחים נשלחו לרפיח עם מנדט לשנה של פעילות, שלגביו קיימת אפשרות הארכה של שישה חודשים, אך נציגי הקוורטט הזהירו כי כל עוד ישראל אינה ממלאת את התחייבותיה בהסכם עם האיחוד האירופי, קשה יהיה לשכנע חלק ממדינות האיחוד להאריך את המנדט.

יתרה מזאת, הגנרלים האיטלקי והאמריקני כתבו לפרץ כי סגירת מעבר רפיח מסכנת גם את תכנית ההסדר הביטחוני החדש במעבר קרני. התכנית כוללת שדרוג של הפיקוח הפלסטיני במעבר זה והצבת כוח נוסף של פקחים אירופים, אך דייטון ופיסטולצי הביעו חשש כי על אף ש"נוכחותנו בקרני חשובה מאד", עלולה בעיית מעבר רפיח לסכן גם את ההסדר בקרני. למכתב צורף דו"ח שהציג חוות דעת חיובית של כוח הפקחים על תפקוד הרשות הפלסטינית במעבר רפיח עד חטיפת שליט, אך במערכת הביטחון בישראל נשמעו טענות על ההסדר במקום, שנתפס כבעייתי וכמותיר פתח להברחת מבוקשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by