בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ: על המדינה לנמק מדוע לא תוקם ועדת חקירה ממלכתית 

בג"צ: על המדינה לנמק מדוע לא תוקם ועדת חקירה ממלכתית

 
 
עריכה: אלון הרשקוביץ

שלושת השופטים מתחו ביקורת על ההחלטה למנות ועדת בדיקה ועל אופן מינויה. קבעו כי על המדינה לנמק את החלטה בתוך חמישה ימים. מוקדם יותר הודיע מזוז כי לא יאשר את מינויו של בן מנחם לתפקיד מזכיר הוועדה, בשל "מראית עין של ניגוד עניינים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ קבע אמש (חמישי) כי על המדינה לנמק בתוך חמישה ימים מדוע לא תוקם ועדת חקירה ממלכתית.
 
בג"צ: על המדינה לנמק מדוע לא תבטל את ועדת וינוגרד (צילום: צילום: ISRAEL SUN)
 בג"צ: על המדינה לנמק מדוע לא תבטל את ועדת וינוגרד (צילום: צילום: ISRAEL SUN)   
שלושת השופטים קבעו כי על המשיבים "להתייחס להיקף סמכותה של ועדת הבדיקה, על פי חוק הממשלה לחקור נושא בעל משמעות לאומית כללית המתפרש על תפקוד כלל זרועות השלטון וכוחות הביטחון".

הדיון נערך בעקבות עתירה של "התנועה לאיכות השלטון" ועמותת "אומץ", שטענו כי ועדת הבדיקה שמינתה הממשלה אינה ראויה. ביום שלישי ערכו השופטים דיון, בו מתחו ביקורת על הממשלה על החלטתה להסתפק בוועדת בדיקה ממשלתית.

בהחלטתם מהיום, אמרו השופטים כי על המדינה לפרט את "תקינותו של הליך מינוי ועדת בדיקה בידי הממשלה, מקום שגורמים הנמנים על הממשלה ושלוחותיה נכללים הם עצמם בגדר הנושאים העומדים לבדיקת הוועדה".

בתגובה להחלטת בג"צ, קראו אנשי התנועה לאיכות השלטון לוועדת וינוגרד להימנע מהמשך עבודתה, עד מתן פסק דין סופי בעתירה.

הקואליציה למען הקמת ועדת חקירה ממלכתית, בירכה על ההחלטה ואמרה כי "בג"צ הוציא כרטיס צהוב לממשלה". לדברי חבריה, "נוכח ליקוי המאורות ואובדן הנורמות המוסריות בהן לקו ההנהגה המדינית והצבאית, יכול רק בג"צ לסמן מחדש את הקו האדום".
 

"מראית עין של ניגוד עניינים"

 
מוקדם יותר הערב, הודיע היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי לא יאשר את מינויו של מני בן מנחם לתפקיד מזכיר ועדת וינוגרד, הבודקת את אירועי המלחמה בלבנון. לדבריו, למרות שלא מצא מעורבות פוליטית במינויו של בן מנחם, אך יש "מראית עין של ניגוד עניינים".
 
 
מזוז: מראית העין עלולה לפגוע באמון הציבור בעבודת הוועדה (חדשות 10)
 מזוז: מראית העין עלולה לפגוע באמון הציבור בעבודת הוועדה (חדשות 10)   
במכתב ששיגר מזוז לשופט בדימוס אליהו וינוגרד, העומד בראש ועדת הבדיקה, כתב כי "הגעתי לכלל מסקנה כי קיימת מניעה למנות את מר בן-חיים לתפקיד זה, בשל החשש למראית עין של ניגוד עניינים ולפגיעה באמון הציבור בעבודת הועדה".

מזוז החל בבדיקת כשירותו של בן מנחם לתפקיד בעקבות מספר פניות שקיבל, ביניהן של ח"כ גלעד ארדן (ליכוד). הללו הצביעו על כך כי בן חיים היה פעיל במפלגת "קדימה" במהלך הבחירות האחרונות. לדבריו של מזוז, "ממצאי הבדיקה העלו כי המינוי נעשה משיקולים ענייניים, על דעת כל חברי הועדה, וזאת על רקע היכרות עם בן-חיים וכישוריו המקצועיים". הוא הדגיש כי לא מצא מעורבות פוליטית במינוי, אך מינויו יכול לפגוע באמון הציבור בה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by