בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש עומד על זכותו למנות לא-יוצלחים 

בוש עומד על זכותו למנות לא-יוצלחים

 
 
יוסי גורביץ

במעד מעורר מחלוקת, אישר בוש חוק נגד מינוי אנשים חסרי נסיון - אבל הודיע כי יתעלם ממנו, משום "שהוא מגביל את מאגר האנשים שיכול הנשיא למנות", וכי לא יאפשר פיקוח של הקונגרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, אישר חוק שהעביר הקונגרס, על פיו לא ימונו אנשים חסרי נסיון לתפקידים בכירים בסוכנות לסיוע במקרי אסון (FEMA). לכאורה, לנוכח כשלון הסוכנות בניו אורלינס לאחר פגיעת ההוריקן קתרינה מדובר בצעד מתבקש, אלא שבכך לא תמה מעורבות הנשיא בעניין. בעיתון "בוסטון גלוב" דווח אמש, כי זמן קצר לאחר האישור הוסיף בוש "הצהרת חתימה" לחוק, בה הוא טען למעשה, כי מאחר שהוא מגביל את זכותו לבחור באנשים כרצונו, הוא רשאי להתעלם ממנו.
 
חוק? אל תטרידו אותו עם שטויות. בוש (רויטרס)
 חוק? אל תטרידו אותו עם שטויות. בוש (רויטרס)   
כשלונה המהדהד של FEMA במהלך אסון קתרינה - רק שלושה ימים לאחר פגיעת ההוריקן בניו אורלינס, הצליחה הסוכנות להגיע לשטח - יוחס, בין השאר, לעובדה שבראש הסוכנות עמד מייקל בראון, אדם חסר כל כישורים להוציא קרבתו לנשיא בוש; תפקידו הקודם של בראון, ממנו פוטר בשל כשלונו, היה פיקוח על מירוצי סוסים. לפני כשבוע העביר הקונגרס חוק שקבע דרישות מקדמיות לתפקידים בכירים בסוכנות: על פי החוק, הנשיא יוכל למנות לתפקיד ראש הסוכנות רק אדם "בעל יכולת מוכחת וידע בניהול מצבי חירום", אשר קודם לכן "מילא לא פחות מחמש שנים בתפקיד ביצועי".

בוש אישר את החוק ביום רביעי, אך שעות ספורות לאחר מכן הצמיד לחוק את "הצהרת החתימה", ובה הוא הודיע כי הוא מתכוון להתעלם מן החוק. לטענתו, על פי פרשנותו לחוקה, החוק מונע ממנו למנות אנשים כרצונו לראשות FEMA. לדבריו, החוק "מגביל את מאגר האנשים מהם יכול לבחור הנשיא מועמד באופן שמוציא מכלל אפשרות את רוב המועמדים".

בוש הודיע עוד כי לא יתייחס לחלק אחר בחוק, הקובע כי ראש FEMA רשאי לדווח לקונגרס על הסכנות מפני אסונות העומדות בפני האומה, וזאת ללא אישור הבית הלבן. בוש טען כי בכך פגע הקונגרס "ביכולתו לפקח" על הסוכנות, ואמר כי כל מנהל סוכנות ייאלץ לקבל אישור מהבית הלבן לפני שיאמר דבר מה למחוקקים.
 

נוהג מוכר ושנוי במחלוקת

 
מנהגו של בוש לצרף "הערות חתימה" לחוקים מעורר מחלוקת: הוא הצמיד עד כה הערות כאלה ליותר מ-750 חוקים, ומתנגדיו טוענים כי בכך הוא מרוקן למעשה את החוקים מתוכן. בין החוקים שאליהם הצמיד בוש "הערות" כאלו, שתוקפן החוקי שנוי במחלוקת, יש חוקים האוסרים על עינויים, סעיפים בחוק הקובעים פיקוח של הקונגרס על סוכנויות המודיעין, על חוקים המגינים על חושפי שחיתויות, וחוקים המונעים התערבות פוליטית במחקרים מדעיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by