בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תוצאות מאכזבות בישיבת מועצת זכויות האדם של האו"ם 

תוצאות מאכזבות בישיבת מועצת זכויות האדם של האו"ם

 
 
יוסי גורביץ

מועצת זכויות האדם של האו"ם לא הצליחה לגנות הפרות זכויות אדם. ארגון Human Rights Watch תקף את המועצה, וציין כי יש בה יתרון גדול למדינות הפוגעות בזכויות אדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשלון לגוף החדש של האו"ם, מועצת זכויות האדם: המושב הראשון הראשונה של המועצה הסתיים אתמול (שישי), ולמרות שהוא נמשך למעלה מחודשיים, לא הצליחה המועצה להגיע להסכמה על גינוי פגיעה בזכויות אדם. המועצה תתכנס שוב בסוף חודש נובמבר, אך המשקיפים ספקנים באשר ליעילותה.
 
יוזמתו האחרונה נכשלת. קופי אנאן (רויטרס)
 יוזמתו האחרונה נכשלת. קופי אנאן (רויטרס)   
המועצה היתה אמורה להיות תחליף לוועדת זכויות האדם, גוף שהושמץ על ידי ארגוני זכויות אדם, לאחר שלוב, קובה ודיקטטורות אחרות הצליחו להרחיק מן הוועדה את ארצות הברית ולהאשים דווקא אותה בפגיעה בזכויות האדם. אבל משקיפים סבורים כי המועצה, פרי מוחו של קופי אנאן, הולכת בדרכה של קודמתה.

במועצה 47 חברים; ארצות הברית הודיעה כי היא מסרבת להשתתף בה, מאחר ויש בה רוב למדינות דיקטטוריות. בפני המועצה הועמדו 48 הצעות להצבעה, אך ההצבעה התפלגה מיד על פי קווים ברורים: המדינות החופשיות, בהנהגת האיחוד האירופי, התעקשו להתעסק במשבר בדארפור, שם מבצעת ממשלה מוסלמית רצח עם; אך המדינות הדיקטטוריות, בהנהגת גוש המדינות המוסלמיות, העלו להצבעה דווקא נושאים כגון "פגיעה בערכי דת" והצעות גינוי פראיות לישראל, שהאירופאים פסלו כ"בלתי מאוזנות", וכלל לא היו מוכנות לדון בדארפור. התוצאה היתה אי הסכמה ושיתוק.

ארגון Human Rights Watch תקף בחריפות את המועצה, וקבע כי "מדינות שלהן רקורד גרוע בתחום זכויות האדם שלטו במועצה, בעוד המדינות המחויבות יותר לזכויות אדם לא הצליחו להפעיל מנהיגות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by