בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש לניגוד עניינים במינוי איש התקשורת של ועדת וינוגרד 

חשש לניגוד עניינים במינוי איש התקשורת של ועדת וינוגרד

 
 
עריכה: אלון הרשקוביץ

קואליציית חיילי המילואים שלחה פנייה למזוז בדרישה לבדוק את מינוי של איש יחסי הציבור, מוטי שרף, לתפקיד היועץ התקשורתי של ועדת וינוגרד. לדבריהם, הוא מייצג גופים בסקטור הציבורי ולקח חלק בהסברה של צה"ל במהלך המלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי קואליציית חיילי המילואים שלחו אמש (ראשון) פנייה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה לבדוק את מינוי של איש יחסי הציבור, מוטי שרף, לתפקיד היועץ התקשורתי של ועדת וינוגרד לבדיקת כשלי מלחמת לבנון. לדבריהם, שרף מייצג בסקטור הציבורי את המשטרה, רכבת ישראל וגופים אחרים שלהם אינטרסים המנוגדים למחויבויות הציבוריות של הוועדה וכי לקח חלק בהסברה של צה"ל במהלך המלחמה.
 
יו"ר הוועדה: הליך מינוי של שרף נעשה בהתאם לכל הכללים (צילום: ISRAEL SUN)
 יו"ר הוועדה: הליך מינוי של שרף נעשה בהתאם לכל הכללים (צילום: ISRAEL SUN)   
במכתב שנשלח למזוז וליו"ר הוועדה, השופט בדימוס אליהו וינוגרד, מציינים אנשי המילואים כי מינויו של שרף מעורר תמיהות רבות. לדבריהם, שרף שימש כיועץ לצה"ל במהלך המלחמה בצפון וכעת הוא אמור לייצג את המבקרים את תפקודו. בנוסף, טענו כי תפקיד הוועדה לבצע חקירה מדוקדקת תוך שמירה על שקיפות מלאה, מה שלא מתיישב עם מינוי אדם שתפקידו שיווק ויחסי ציבור.

במכתב, שהועבר למזוז באמצעות עו"ד ערן לב, נכתב כי הוועדה שכרה את שירותיו של שרף לשם ביצוע פעולות יחסי ציבור וגיבוש אסטרטגיה תקשורתית. אנשי המילואים מציינים במכתבם כי שרף מגיע מהסקטור הפרטי ומייצג, בין השאר, את משטרת ישראל, רכבת ישראל וכמה גופים עסקיים נוספים אשר יש להם יש אינטרסים ומטרות אשר עלולים לעמוד בניגוד למחויבות הציבורית של הוועדה.

אנשי המילואים טוענים עוד כי באמצעי התקשורת פורסם ששרף שימש במהלך המלחמה בצפון כיועץ לצה"ל, מה שמעורר תמיהות נוספות ביחס להעסקתו כיועץ בוועדה שאמורה, בין השאר, לחקור את תפקודו של הצבא במלחמה.

בנוסף, טוענים אנשי המילואים כי שכירת שירותי יחסי ציבור היא תמוהה ביותר, שכן תפקיד הוועדה הוא לבצע חקירה בעניין ציבורי בעל חשיבות עליונה, תוך שמירה על עיקרון השקיפות המלאה, דבר אשר אינו מתיישב עם עיסוק בשיווק וביחסי ציבור. בתוך כך, שאלו אם הוועדה רואה עצמה כגוף הנתון במשבר תקשורתי וציבורי, מאחר ששרף מגדיר עצמו כ"מומחה בניהול מצבי משבר", כך שניתן להבין שהוועדה שכרה את שירותיו מאחר שהיא רואה עצמה כגוף הנתון במשבר תקשורתי וציבורי.

אנשי המילואים ביקשו ממזוז לבדוק את נהלי הבחירה בשרף, האם פורסם מכרז לתפקיד והיכן, מי התמודד על התפקיד ומהו התקציב שהוקצה לתפקיד. כמו כן, ציינו כי יש לבדוק את תוקף המנדט שניתן לשרף ומה ההגבלות התקשורתיות שהוצבו לו.

יו"ר הוועדה, אליהו וינוגרד, אמר בתגובה כי "הוועדה מעוררת עניין רב בציבור ורואה צורך בהעברת מידע מסודר, שכן מדובר במטרה חשובה, על כן הוחלט על מינוי דובר לוועדה". לדבריו, "ההליך בו נבחר מוטי שרף נעשה בהתאם לכללים של נציבות שירות המדינה".

מאז מינוייה, הספיקה ועדת וינוגרד לספוג ביקורות ציבוריות ומכות משפטיות. ביום חמישי הכריע בג"ץ כי על המדינה לנמק בתוך חמישה ימים מדוע לא תוקם ועדת חקירה ממלכתית. מוקדם יותר באותו יום, הודיע מזוז כי לא יאשר את מינויו של מני בן מנחם לתפקיד מזכיר ועדת וינוגרד, בשל "מראית עין של ניגוד עניינים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by