בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחטף: מכללת אריאל תוכר כאוניברסיטה 

מחטף: מכללת אריאל תוכר כאוניברסיטה

 
 
עריכה: אפרת פארי

המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון קיבלה החלטה בנוגע למכללה, בניגוד לעמדת המועצה להשכלה גבוהה הארצית. הצעד עורר זעם רב במועצה הארצית, הפועלת עתה לביטול המועצה ביו"ש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון החליטה להפוך את מכללת יהודה ושומרון שבהתנחלות אריאל ל"מרכז אוניברסיטאי". עיתון "הארץ" מדווח, שמדובר בצעד המנוגד לעמדת המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), ושההחלטה התקבלה מבלי לידע את חבריה. חבר במל"ג אף כינה את ההחלטה, שהתקבלה ב- 30 באוגוסט ולא פורסמה, "מחטף".
 
תפתח שלושה מסלולים נוספים לתואר שני. מכללת אריאל (צילום: אתר מכללת אריאל)
 תפתח שלושה מסלולים נוספים לתואר שני. מכללת אריאל (צילום: אתר מכללת אריאל)   
המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון, המכונה מל"ג יו"ש, היא הגוף שאחראי על פיקוח ומתן היתרים לתכניות לימוד במוסדות אקדמיים בשטחים. בעקבות ההחלטה תקבל המכללה הכרה זמנית כאוניברסיטה למשך חמש שנים, במהלכן היא נדרשת לבצע תכניות פיתוח, במטרה להפוך את ההכרה לקבועה.

המועצה להשכלה גבוהה החליטה ב- 30 במאי השנה, שכל חברי המועצה יכהנו גם כחברי מל"ג יו"ש, במטרה להפסיק את פעילותה של מל"ג יו"ש במתכונתה הנוכחית. היוזמה עלתה לאחר שבמל"ג יו"ש ננקטו צעדים, העוקפים את סמכותה ואת סמכות הוועדה לתכנון ותקצוב, ובראשם המהלך האמור. ביצוע ההחלטה מתעכב כעת בגלל מחלוקות משפטיות, הנגרמות מכיוון שהשטחים לא מוגדרים כחלק ממדינת ישראל, ולכן חוק המועצה להשכלה גבוהה לא חל עליהם.

כתנאי להכרתה כאוניברסיטה, על המכללה לפתוח מסלולי לימוד לתואר שני בשלוש מחלקות. מכללות רבות בארץ מנסות להפוך לאוניברסיטאות, אולם המל"ג והוועדה לתכנון ותקצוב לא מאשרות זאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by