בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עתירה: אולמרט מינה מקורביו למועצה דתית בעמק חפר 

עתירה: אולמרט מינה מקורביו למועצה דתית בעמק חפר

 
 
הארון תחאוכו

המועצה האזורית עמק חפר עתרה לבג"צ בדרישה לבטל החלטה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, למנות שני אנשים מטעמו למועצה הדתית כפר הרא"ה – עמק חפר. לטענתה, הדבר בוצע ללא כל תיאום או הסכמה עם המועצה. היועמ"ש של עמק חפר: השניים לא מתאימים לתפקיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המועצה האזורית עמק חפר עתרה היום (שלישי) לבג"ץ בדרישה לבטל את החלטתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, למנות שני אנשים מטעמו למועצה הדתית כפר הרא"ה - עמק חפר. השניים שמונו הם רפאל ברנז, המשמש כסגן ראש עיריית בת ים בשכר וראש רשימת ש"ס בעיר ודניאל אוחיון, מנהל מוסד חינוכי. השניים נבחרו על ידי אולמרט לטפל בענייני הדת של תושבי עמק חפר.
 
ממנה מקורבים? אולמרט (רויטרס)
 ממנה מקורבים? אולמרט (רויטרס)   
בעתירה שהוגשה באמצעות עו"ד נועה ברוק ושלמה ולדמן, נטען כי "הליך המינוי נעשה ללא כל תיאום, הסכמה, או התייעצות עם המועצה כנדרש וכמתחייב מהוראות הדין והנחיות היועץ המשפטי לממשלה".

היועץ המשפטי של עמק חפר טוען בעתירה, שהשניים אינם יכולים לשמש בתפקידם החדש, בנוסף לתפקידיהם האחרים. עוד נטען כי קיים חשש ששני הממונים החדשים יתקשו להבין את המרקם המיוחד בין המועצה הדתית - כפר הרא"ה לבין המועצה האזורית עמק חפר, "ובוודאי שלא יוכלו לשמור עליו".

הידיעה על מינויים של השניים הגיעה למועצה רק במקרה. לפי דיווח באתר nrg מעריב התגלה הדבר לאחר לאחר שעורך דינה של המועצה הבחין במודעה על המינוי, עליו חתום אולמרט, במהלך רפרוף מהיר בפרסומי הרשומות באתר האינטרנט.

בתאריך 22.3.06 העבירה המועצה פה אחד את המלצתה למינוי השניים המומלצים על ידה. מדובר בחגי שמידוב ומשה הרמן, תושבי עמק חפר אחד בשכר ואחד שלא בשכר. המועצה פנתה בסוף חודש מאי השנה לשר יצחק כהן ודרשה לברר את ההתקדמות בעניין המינויים של שמידוב והרמן, אך לא קיבלה תשובה.

במועצה טוענים כי למרות דרישתה החליט אולמרט לבצע מחטף. ראש מועצת עמק חפר, נחום איצקוביץ’, אמר כי המועצה פנתה בעבר גם למשרד מבקר המדינה ולמשרד היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by