בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא כשרה לעבוד 

לא כשרה לעבוד

 
 
עריכה: איה מרקביץ`

תושבת תרשיחא תובעת את "שופרסל" ביישובה על אפלייה, לאחר שבחודש שעבר סירבו לקבלה לעבודה לסניף בגלל שאינה יהודיה. לפי כתב התביעה, המנהלת הסבירה לתובעת כי אין מעסיקים לא-יהודים במקום, לאחר שהרב המקומי איים כי אחרת יפסיקו יהודים דתיים יפסיקו לקנות בו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למעלה מ-100 אלף שקלים - זה גובה הפיצויים שתובעת תושבת מעלות תרשיחא, מובטלת מזה שנה וחצי, מסניף "שופרסל דיל" ביישוב, לאחר שהופתעה לגלות כי במקום מסרבים לקבלה לעבודה - במפורש - משום שאינה יהודיה. לפי ההסבר שסיפקה לה המנהלת, אין היא מקבלת נשים יהודיות כעובדות משום שהרב במעלות הודיע לה כי אם תעשה כן, לא יקנו עוד בחנותה הלקוחות היהודיים הדתיים.
 
לא יקנו דברי מאפה שהוצאו מהתנור בידי לא-יהודיה (אילוסטרציה: Sklathill, flickr.com)
 לא יקנו דברי מאפה שהוצאו מהתנור בידי לא-יהודיה (אילוסטרציה: Sklathill, flickr.com)   
התובעת, אם לילד בן 7, הופנתה בתחילת ספטמבר למאפייה בסניף ("מאפית") בידי לשכת התעסוקה בעיר, אותה היא פוקדת מדי שבוע. על פי כתב התביעה - שחלקים ממנו הובאו בעיתון "הארץ", בראיון שערכה עמה המנהלת במקום, נשאלה בראש ובראשונה האם היא יהודיה. משענתה בשלילה, הודיעה לה המנהלת כי כלא-יהודיה, לא תוכל לקבלה, ואף ציינה כי הודיעה על תנאי זה מראש ללשכת התעסוקה.

בסוף החודש חזרה התובעת לסניף כדי לקבל חותמת על טופס הדחייה שקיבלה, בו נכתב כי "העובדת לא מתאימה לעבודת מאפית, בגלל מוצאה"; או אז הסבירה לה המנהלת שנדחתה בשל איום הרב המקומי, יצחק ועקנין, בעזיבת לקוחות יהודיים, אם יעבדו בסניף עובדים לא-יהודיים. כעת תובעת העובדת שנדחתה את "שופרסל דיל" בגין אפליה.

תגובת חברת שופרסל לעיתון הייתה כי טרם התקבל כתב התביעה בחברה, וכי לכשתתקבל, ייבחן כתב התביעה בחברה והיא "תגיב בהתאם". גם הרב יצחק ועקנין לא הכחיש את הדברים המיוחסים לו, ובדבריו ל"הארץ" טען כי "אין פה שום אפליה או גזענות, אנחנו פועלים על פי ההלכה שלא יכולים לשנות אותה". ועקנין ציין כי כשרות, על פי ההלכה, מחייבת שהמוציאה את דברי המאפה לתנור תהיה יהודיה.

רק מקורבו של ועקנין, ראש המועצה הדתית בעיר, מיכאל חזן, טען כי הדברים נשמעים לו כ"הזויים לחלוטין". חזן אמר כי "לא יעלה על הדעת שהוא העביר מסר כזה לחנות", הדגיש את יושרו והגינותו ואמר כי הטענות ייבחנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by