בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת: נאנסי מקבלת בעיטה 

ערבים ברשת: נאנסי מקבלת בעיטה

 
 
הארון תחאוכו

עדאללה: גילויים חדשים בחקירת מהומות אוקטובר 2000. צעירה מכפר ג'ת שבמשולש קיבלה השבוע צו גיוס, והזמרת נאנסי עג'רם נזרקה מחברת המשקאות איתה היא חתומה על חוזה פרסום, ואת מקומה תמלא כוכבת התכנית "סטאר אקדמי", מאיה ניעמה. סיקור הרשת הערבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם זה לא היה מצחיק הייתי בוכה ומנסה לשאול את עצמי - איך זה קרה? אפילו, כך זה נראה, הצעירים הערבים (שאינם חייבים בגיוס) לא מקבלים בטעות צווי גיוס, אך מה שקרה הפעם שבר ועבר כל מחסום הגיוני שיש: צעירה ערבייה, שבטח לבטח אינה חייבת בגיוס, מקבלת בדואר צו הפוקד עליה להתייצב בחודש הבא בלשכת הגיוס בחיפה.
 
טעה, טועים, טעות. ראפת ותד ובתו עאישה (צילום: כול אל-ערב)
 טעה, טועים, טעות. ראפת ותד ובתו עאישה (צילום: כול אל-ערב)   
מדובר בעאישה ותד, תלמידת תיכון תושבת ג'ת שבמשולש, שנדהמה השבוע לשמוע מאביה על הצו עליה לא חלמה אפילו בחלומותיה השחורים והאפלים ביותר. ועל הצו המיוחל נכתב כך: "בתוקף סמכותי לפי סעיפים 3 ו-5 לחוק שירות ביטחון, ונוסח משולב בלה.. בלה.. בלה.., הנני קורא לך, את, מספר זהות: בלה.. בלה.. בלה.. ותד עאישה, להתייצב לרישום בלשכת הגיוס האזורית בחיפה בתאריך סוף החודש הבא..בלה.. בלה.. על החתום: תא"ל אמיר רונובסקי, מפקד מיטב פוקד".

בידיעה שהתפרסמה בסוף השבוע בעיתון הערבי-ישראלי "כול אל-ערב", היוצא לאור בנצרת, סיפר האיש והמחנך ראפת ותד, אביה של הצעירה המאושרת, כי קיבל פיק ברכיים וכמה שוקים חשמליים פנימיים כשהוציא את הצו מתיבת הדואר. "אנחנו ערבים בכלל", אמר "ואני לא מבין מה או מי עומד מאחורי זה. בדקתי את העניין ואכן בתי מחוייבת להתיצב בלשכה בחיפה. אני מבקש מכל מי שיוכל - לעזור לי ולהציל אותי מהמצב המביך".

גם החיילת המיועדת, עאישה, חשבה תחילה שהיא בחורה חולמנית, אך במהרה התברר לה שהכל שחור. "חשבתי שזאת בדיחה של מישהו אבל העניין נראה רציני פתאום", סיפרה לכתב "כול אל-ערב". ותד הצהירה כי היא מקיימת את מצוות האיסלאם כבדרך קבע, ונראה לה הזוי כל העניין. "אני חובשת רעלה וידועה ורשומה כמוסלמית", אמרה.
 

איפה נפל צה"ל?

מיוחל. צו הגיוס שנשלח לותד (צילום: כול אל-ערב)
 מיוחל. צו הגיוס שנשלח לותד (צילום: כול אל-ערב)   
אני מנסה להבין איפה נפל צה"ל או איפה, והאם, נפלה המשפחה ברישומים, ומה מתברר מכל הסיפור הזה? אבי המשפחה, ראפת, נסע לפני כעשרים שנה לשבדיה, שם הכיר ונשא לאישה צעירה מקומית שהתאסלמה לפני נישואיה. לשניים נולדו שלושה ילדים - עאישה, איברהים ומוניר - והם שבו לישראל. בשנה שעברה נסעו ראפת ורעייתו לעלייה לרגל למכה הקדושה, ולא נותרו ספקות לגבי היותם מוסלמים.

אז מה קרה פה לעזאזל? גיבורת הסיפור שלנו רשומה כערבייה המתגוררת במשולש בכפר ג'ת, וידוע שהיא מקיימת את חמשת מצוות האיסלאם. הצו שהגיע לביתה השבוע היה מודפס, ואני מנסה להשיב לעצמי: האם פקידי צה"ל לא מסתכלים על הכתוב במכתבים לפני שהם מכניסים אותם למעטפה? או שמה זה נעשה בצורה מכנית, ללא מגע יד? ואיך זה יכול להיות שצה"ל והשב"כ יודעים איזה סוג או צבע תחתונים לבשתי לפני, במהלך ואחרי הגיוס, ויודעים על כל מוסלמי היוצא את הגבולות לסעודיה, אבל לא יודעים דבר או חצי דבר על עאישה ותד? אמנם היא שבדית אבל ראבאק, היא מוסלמית.

נושא הנחת העבודה והחשיבה המעוותת המשובשת של צה"ל לא ברור לי עד עצם היום הזה. גם לכם? בואו שלחו מיילים ונדבר על זה וננסה להבין כי זה מה שיש לי להציע. אגב, לעיתון שפרסם את הידיעה נמסר מצה"ל כי העניין בבדיקה.

(הנ"ל נכתב כטור דעה)
 
 

דו"ח אירועי אוקטובר 2000

 
המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל, "עדאללה", ועד משפחות הרוגי אוקטובר 2000 וועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל יקיימו מחר מסיבת עיתונאים בירושלים, במהלכה יוצג דו"ח מיוחד ומקיף, החושף ממצאים קשים בעניין מכלול הכשלים והמחדלים שליוו את עבודת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), במסגרת חקירתה את המעורבים והאחראים להרג 13 אזרחים ערבים, ופציעת רבים אחרים במהלך אירועי אוקטובר 2000. הדו"ח יוגש מחר ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.
 
מחדלי הרשויות. המהומות ב-2000, ארכיון (רויטרס)
 מחדלי הרשויות. המהומות ב-2000, ארכיון (רויטרס)   
לפי עדאללה, מסתמך הדו"ח, שכותרתו "הנאשמים", על אלפי עמודים ומסמכים המתעדים את "שיתוף הפעולה הפסול בין חוקרי מח"ש לבין השוטרים "החשודים" בביצוע ההרג באוקטובר 2000".

בנוסף, מראה הדו"ח של עדאללה את מחדליהן החמורים של רשויות אכיפת החוק, ובראשם מח"ש, בכל הנוגע לאי-העמדתם לדין של החשודים בהרג. במסגרת זו, יכלול הדו"ח התייחסות פרטנית לממצאים שהציגה מח"ש לפני כשנה, לפיהם החליטה לא להגיש כתבי אישום נגד מי מהשוטרים האחראים להרג, ובמקביל יציין שמות של אחראים ספציפיים, שנמצאו ראיות ודאיות נגדם, בגין ביצוע עבירות פליליות, לפי חוק העונשין".

במקביל למסיבת העיתונאים, תתקיים עצרת של הורי משפחות ההרוגים וילדיהם, סטודנטים למשפטים ועשרות אזרחים, כמחאה על אוזלת היד מצד רשויות אכיפת החוק בחקירת אירועי אוקטובר.
 

מאיה - אין, נאנסי - אווט

החברות הגדולות בתחום המשקאות, האוכל וההלבשה בלבנון הרוויחו מאוד בשנים האחרונות, זאת לאחר שיצרו, מן הסתם, אווירה של תחרות בינן לבין עצמן, אך בעיקר בין הזמרות הפופולאריות על אדמת לבנון.
 
המחליפה. מאיה ניעמה (מתוך אתר פאנט)
 המחליפה. מאיה ניעמה (מתוך אתר פאנט)   
והשבוע היתה זאת חברת המשקאות הגדולה והידועה (שאת שמה חבל להזכיר) שהעיפה בבעיטה קשתית אדירה את הזמרת האדירה נאנסי עג'רם, ומדוע? כי נמאס להם ממנה. היא מאחרת סדרתית לצילומים ומפרה חוזים על ימין ועל שמאל. לא מזמן השתתפה עג'רם בפרסומות לחברות אחרות וגם, כן כן, לחברה המתחרה בחברה שבה היא חתומה.

והשבוע קיבלה עג'רם את החוזה החדש שלה ובו נכתב, כי יחסיה עם החברה תמו ונסתיימו. ומי הגיעה במקומה של הנאנסי האגדית? מאיה ניעמה, הזמרת העולה מתכנית הכוכבים "סטאר אקדמי".

מאיה נולדה וגדלה בעיר צור בלבנון ולפי הדיווחים משם - היא אחת מהבנות עם הקול היפה שהגיעו אי-פעם לתחרות. היא אוהבת לעסוק באמנות ושירה, ואף מנגנת על גיטרה ופסנתר. הנה הקישור לאתר שלה, שהכניסה לתכניו כרוכה ברישום. מומלץ!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by