בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מח"ש מעלה באמון הציבור ויש לחקור את העומדים בראשה" 

"מח"ש מעלה באמון הציבור ויש לחקור את העומדים בראשה"

 
 
אלון הרשקוביץ

דו"ח על התנהלות רשויות החוק בחקירת הריגת האזרחים הערבים באירועי אוקטובר 2000 מצביע על כשלים חמורים בהתנהלות המשטרה. מחברי הדו"ח טוענים כי האחראי הראשי הוא פרקליט המדינה, ערן שנדר, שעמד בראש מח"ש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחלקת חקירות שוטרים ניהלה חקירה כושלת, רשלנית ושטחית של אירועי אוקטובר 2000, כך טוען ארגון "עדאלה" בדו"ח שפרסם היום (ראשון). לדברי אנשי הארגון, יש לפתוח בחקירה מיידית של כל האחראים, ובראשם ערן שנדר, שעמד בראש מח"ש בשנת 2000.
 
אירועי אוקטובר: חקירה כושלת, רשלנית ושטחית של מח"ש (רויטרס)
 אירועי אוקטובר: חקירה כושלת, רשלנית ושטחית של מח"ש (רויטרס)   
תחת הכותרת "הנאשמים", הגישו חברי הארגון דו"ח מקיף ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. הדו"ח בוחן את התנהלות רשויות החוק, ובראשן מח"ש, בחקירת הריגת האזרחים הערבים באירועי אוקטובר 2000.

הדו"ח מאשים את מח"ש כי מחדליה החלו מרגע פרוץ האירועים וכי מעלה באמון הציבור. על פי מחברי הדו"ח, לא נחקרו חמישה מקרי הרג, בניגוד להוראות ועדת אור. בתוך כך, נטען כי הוצג לציבור מצג שווא כאילו מתבצעת חקירה מאומצת, בעוד שלא נאספו חומרים כלל.

הדו"ח מציג מספר מקרים של המעידים על אופי החקירה. כך למשל, חוקרי מח"ש לא העמידו שוטרים רבים על הסתירות שהתגלו בין הגרסאות שמסרו למח"ש לבין דבריהם בפני ועדת אור. בנוסף, נטען כי הוסתרה העובדה ששוטרים סירבו לשתף פעולה בחקירה וכי לא ננקטו נגדם צעדים.

"מח"ש לא הביאה בדל של ראיה חדשה על פני אלו שהובאו בפני ועדת אור, ובכל זאת הגיעה למסקנות הפוכות מאלה של ועדת החקירה הממלכתית", נכתב בדו"ח. כך למשל, הם מציינים, ועדת אור קבעה כי השוטרים גיא רייף וראשד מורשד אחראים להריגתם של שלושה אזרחים. מח"ש, לעומת זאת, הטילה ספק בקביעה זו, אך לא הביאה ראיות חדשות לתמוך בטענתה. בנוסף, סיכמה את חקירתו של אליק רון, שנקבע כי היה אחראי להפעלה בלתי חוקית של צלפים באום אל-פחם, על פני עמוד אחד בלבד, בעוד שחקירתו בוועדת אור משתרעת על פני מאות עמודים.

אנשי ארגון "עדאלה" מעידים כי הדו"ח המקיף חובר לאחר עיון באלפי עמודים של מסמכים ופרוטוקולים שהוצגו בפני ועדת אור, וכן האזנה וצפייה לקלטות שונות. לדבריהם, חומרים אלו היו צריכים להיות נר לרגלי מח"ש בחקירתה, אך מסתבר שהמציאות שונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by