בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בחן את עצמך: האם אתה בריטי? 

בחן את עצמך: האם אתה בריטי?

 
 
עריכה: איה מרקביץ`

שליש מהנבחנים נכשל במבחן האזרחות האחרון שנערך בבריטניה למועמדים המבקשים להפוך לאזרחים. זאת, לאחר שהמבחן עורר מרמור בנבחנים וביקורת בקרב היסטוריונים: השאלות, ה"אמריקאיות" דווקא, הן מוזרות, נטען, מנוסחות במעורפל ומבוססות על ספר לימוד "רווי שגיאות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה צעירים חיים כיום בבריטניה? - אם אינכם יודעים את התשובה, בזאת איבדתם חמש נקודות היפותטיות במבחן האזרחות הבריטי, שכדי לעוברו בהצלחה תוכלו לטעות רק עוד חמש פעמים. ואמנם, שליש מכל המועמדים שניגשו בנובמבר האחרון למבחן השנוי במחלוקת, אחד המכשולים האחרונים בדרך לקבלת ויזה של תושב במדינה, נכשלו. כך דיווח היום (ראשון) עיתון ה"סאנדיי טלגרף".
 
מה עושה בריטי כשהוא שופך את כוס הבירה של זר בפאב? (תמונה: Fin Fahey, flickr.com)
 מה עושה בריטי כשהוא שופך את כוס הבירה של זר בפאב? (תמונה: Fin Fahey, flickr.com)   
מבחן האזרחות עורר את חמתם של נבחנים והיסטוריונים כאחד: אלה התלוננו על עמימות השאלות, והאחרים קבלו על ריבוי הטעויות בספר הלימוד שהממשלה ממליצה להתכונן בעזרתו. במבחן, על המועמדים לאזרחות בריטית לענות נכונה על 18 מתוך 24 שאלות "אמריקאיות" (ארבע תשובות לבחירה, לכל שאלה), וזאת כדי להבטיח שאזרחים חדשים מראים מחוייבות לבריטניה ולמסורת שלה - בתוך 45 דקות.

לפי נתוני משרד הפנים הבריטי שהובאו בעיתון, שיעור ההצלחה במבחן האזרחות עמד על 68.7% בלבד, מתוך כ-82 אלף נבחנים. דובר המשרד אמר ל"טלגרף", כי "דבר לא מונע מכם להיבחן כמה פעמים שתרצו, על אף שאנחנו מעודדים אנשים לחזור ולקרוא שוב את החומר הרלבנטי לחלקים שבהם נכשלו".

התכונן לקטטה

חלק ניכר מהשאלות נראה מוזר לא רק לבריטים הילידים, אלא גם לאנשי מקצוע. באתר BBC הובאו לפני כמה חודשים דוגמאות מן המבחן בנובמבר, וביניהן - "שפכת את כוס הבירה של זר בפאב. מה, לפי ספר הלימוד, יקרה כעת? - א) תזמין אותו לכוס בירה נוספת, על חשבונך; ב) תציע לייבש את חולצתו הרטובה באמצעות זו שלך; ג) ייתכן שתצטרך להתכונן לקטטה במגרש החנייה". אמנם, במבחן יש ייצוג נכבד לשאלות היסטוריות, אך היסטוריונים טוענים כי ההסתמכות על ספר הלימוד ה"מומלץ" - "החיים בממלכה המאוחדת: מסע לאזרחות", מזיקה ומטעה, כיוון שהספר, הם מאשימים, רווי שגיאות.

השגיאה החמורה ביותר, לפי חלק מההיסטוריונים, היא שיבוש מצער של אמירה מפורסמת מפי ראש הממשלה לשעבר, ווינסטון צ'רצ'יל: בספר מצוטט צ'רצ'יל, המודה בנאום בפרלמנט ב-1940 לטייסים שנהרגו בקרב על בריטניה, באופן שמוסיף מילים ללא צורך ומפר את קסמו של הציטוט המקורי: "מעולם, בשדה מאבקי אנוש, לא חבו רבים כל כך, הרבה כל כך, למעטים כל כך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by