בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצוות לבדיקת הקרבות: ליקויים חמורים בתפקוד אוגדה 91 

הצוות לבדיקת הקרבות: ליקויים חמורים בתפקוד אוגדה 91

 
 
עריכה: איה מרקביץ`

ועדת הבדיקה בראשות האלוף במיל' יאיר מתחה ביקורת קשה על ההתנהלות הצבאית בעת הלחימה. בתפקוד עוצבת הגליל שתחת פיקוד תא"ל הירש התגלו כשלים בניהול הקרב, בפיקוד ואף בנורמות ובערכים. הצבא, טען צוות הבדיקה, גילה קשיים במעבר התפיסתי למצב מלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ליקויים רבים נמצאו בתפקוד אוגדה 91 במלחמה בלבנון, וכשלים נוספים, חלקים חמורים, נמצאו בהתנהלות הצבאית בעת הלחימה- כך עולה מהממצאים שהציג היום (ראשון) ראש הצוות לבדיקת הקרבות, האלוף במיל' יורם יאיר, בפני פורום מטכ"ל. דו"ח הוועדה, שחקרה במשך חמישה שבועות את תפקוד עוצבת הגליל בפיקוד תת-אלוף גל הירש, הצביע, בין היתר, על כשלים בניהול הקרב, בפיקוד, בשליטה ולוגיסטיקה ואף בנורמות ובערכים הצבאיים. וועדת הבדיקה, יצויין, לא הציגה מסקנות אישיות בעקבות ממצאיה.
 
האמון במפקדים הבכירים נפגע בקרב הדרגים הנמוכים (תמונה: חדשות 10)
 האמון במפקדים הבכירים נפגע בקרב הדרגים הנמוכים (תמונה: חדשות 10)   
גורמים בפיקוד הצפון אמרו לאתר nrg כי להערכתם, "ת"אל הירש שרוף" לאור העולה מדו"ח הוועדה. בין השאר מתחו חברי הוועדה ביקורת על הקשיים שגילה הצבא במעבר התפיסתי ממצב של ביטחון שוטף, למצב מלחמה. כמו כן ביקר האלוף יאיר בחריפות את הפקודות הבלתי-ברורות שניתנו באוגדה שתחת פיקוד הירש, וקבע כי המושגים העמומים שננקטו לא היו ברורים לחלק מהיחידות, ולא התאימו לצורת הלחימה של הצבא. בנוסף גינה תחקיר אוגדה 91 את המח"טים שלא נכחו בחזית, ונותרו כולם מאחור - להוציא מח"ט הצנחנים.

צוות הבדיקה ציין עוד, כי בחקירתם מצאו שבקרב הדרגים הנמוכים נפגע האמון במפקדים הבכירים, לאחר שנוצר בהם הרושם כי בפיקוד שוררים מבוכה ובלבול. דו"ח החקירה קבע כי היחידות התקשו להיערך למשימות שהוטלו עליהן ולעמוד בהן כהלכה, בשל ניסוחן המעורפל והשינויים התכופים שהוכנסו בהן.

עם זאת, ועדת הבדיקה בראשות האלוף יאיר חלקה תשבוחות למרבית הכוחות שלחמו בקרבות הקשים במארון א-ראס ובבינת ג'בייל, על אף שטרם הושלמה חקירת האירועים בזירות אלה. במקביל, נמשכת בצה"ל חקירתה של הוועדה הבודקת את חטיפת החיילים אודי גולדווסר ואלעד רגב בגבול לבנון ב-12 ביולי.
 

אלון בן דוד על ממצאי תחקיר עוצבת הגליל (חדשות 10)

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by