בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הירשזון שוקל הנהגת מס הכנסה שלילי בישראל 

הירשזון שוקל הנהגת מס הכנסה שלילי בישראל

 
 
עריכה: איה מרקביץ`

שר האוצר נוטה לאמץ הצעה לתת מענקים קבועים לעובדי שכר המינימום, לשם צמצום הפערים החברתיים. בכירי משרדו התנגדו להצעה בפגישה שכינס היום בנושא, והוחלט כי עמדת השר תגובש לאחר שיגיש לו המנכ"ל בכר נייר עבודה בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר האוצר אברהם הירשזון נוטה לאמץ את ההצעה להנהיג בישראל מס הכנסה שלילי, אף שאנשי מקצוע במשרדו מתנגדים להצעה. השר כינס היום (ראשון) דיון בנושא בהשתתפות נציגי הביטוח הלאומי, בנק ישראל ורשות המסים, והורה למנכ"ל משרדו, יוסי בכר, להגיש לו בתוך חודש נייר עבודה בעניין. לאחר מכן, אמר הירשזון, יקבע את עמדתו בנוגע למס ההכנסה השלילי.
 
נוטה לאמץ את ההצעה. הירשזון (תמונה: אתר משרד האוצר)
 נוטה לאמץ את ההצעה. הירשזון (תמונה: אתר משרד האוצר)   
מקורבי הירשזון העריכו כי השר רואה בהנהגת מס הכנסה שלילי צעד חברתי משמעותי לצמצום הפערים בישראל. מהלך כזה פירושו מתן מענק ("מס שלילי") לעובדים שמשתכרים כדי שכר מינימום, בקירוב, ובאוצר מעריכים, לפי דיווח באתר "הארץ", כי יהיה צורך להקצות לשם כך כ-1.5 מיליארד שקל בשנה. שלושת נציגי משרד האוצר שלקחו חלק בפגישה, הביעו התנגדות לכך, וטענו כי בסכום זה ניתן לממן "פרוייקטים נקודתיים" שיעניקו, לשיטתם, מענה טוב יותר לבעיית העוני והפערים החברתיים.

בין התכניות שמנו נציגי האוצר כחלופה להנהגת מס הכנסה שלילי היו עידוד גברים מהמגזר החרדי לצאת לעבודה, וכן מתן סיוע לנשים ערביות לאמהות חד-הוריות, שיוכלו באופן זה להצטרף גם הן למעגל העבודה. מנגד צידדו בעמדת הירשזון אנשי הביטוח הלאומי ובנק ישראל, באומרם כי הפעלת מס הכנסה שלילי תקטין את ממדי העוני בקרב השכירים בישראל. "לא יתכן", אמרו, "שאוכלוסייה עובדת לא תוכל להתקיים בכבוד". ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופסור מנואל טרכטנברג, הצטרפה אף היא למצדדים בהנהגת מס ההכנסה השלילי. אחד הרעיונות שעלו בפגישה היה עריכת ניסוי שינהיג את המס השלילי על תושבי אזור שלם - למשל, הנגב או הגליל - וקבלת ההחלטה הגורפת בעניין רק לאחר שייבדקו יתרונות השיטה מול חסרונותיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by