בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אולמרט: קורא לסניורה להיפגש איתי ולכונן שלום 

אולמרט: קורא לסניורה להיפגש איתי ולכונן שלום

 
 
עריכה: אלון הרשקוביץ

בדברים שנשא בפתח מושב הכנסת של הממשלה, קרא ראש הממשלה לראש ממשלת לבנון להיפגש עמו ישירות • הצהיר כי אבו מאזן הוא פרטנר לגיטמי • הציב יעדים: שינוי שיטת הממשל וכינון חוקה בישראל • נשיא המדינה, משה קצב, נעדר מהישיבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד אולמרט, קרא אתמול (שני) לראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, להיפגש עמו ולכרות עם ישראל תהליך שלום. בנאום שנשא בפתח מושב החורף של הכנסת, הוא הצהיר כי "ישראל מעוניינת בהסכם שלום עם סוריה, אך הסכם שלום עושים עם מי שמתכחש לטרור".
 
אולמרט: תומך בהרחבת הממשלה אך גם בהישארות העבודה (רויטרס)
 אולמרט: תומך בהרחבת הממשלה אך גם בהישארות העבודה (רויטרס)   
"אני מבקש לקרוא מכאן לראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, להיפגש איתי במישרין ולא באמצעות גורמים מתווכים, כדי לכרות שלום בינינו", אמר אולמרט בנאומו. לדבריו, "אני יודע שהוא נמצא במצוקה קשה מבית ומחוץ. ישראל יכולה להיות שותף טבעי ורציני לממשלה שוחרת שלום בלבנון".

אולמרט התייחס גם לזירה הסורית ואמר כי ישראל מעוניינת בשלום עמה. יחד עם זאת, הוסיף כי על נשיא סוריה לקבל החלטה אסטרטגית ולהסיר את תמיכתו בטרור.

לדבריו של אולמרט, יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הוא "פרטנר לגיטימי". הוא הוסיף כי "אנו מנהלים מגעים שוטפים איתו ועם אנשיו ואני מוכן להיפגש איתו באופן מידיי כשיסכים לכך, כדי לדון בצעדים לקידום המשא ומתן ביננו".

"אנחנו מעדיפים חברה פלסטינית משגשגת שאין בה מצוקות הומניטריות ואני מאמין שהמציאות הזו אפשרית", אמר. יחד עם זאת, הוסיף כי "לדאבוננו ממשלת החמאס אינה ממלאת את תנאי הסף המינימליים שהתוותה הקהילה הבינלאומית, המאפשרים לנו לראותה כשותף אפשרי למשא ומתן". לדבריו, כל עוד לא תכיר ממשלת החמאס בישראל ותכבד את ההסכמים שנחתמו עם ישראל ותחדל מן הטרור, לא תהיה איתה הידברות. בתוך כך, הצהיר כי הוא מתחייב לנצל כל הזדמנות כדי לקדם תהליך שלום. הוא הוסיף כי "לא שכחנו לרגע את החייל החטוף, גלעד שליט. גלעד יחזור הביתה".

"אפעל לשינוי שיטת הממשל"

אולמרט פתח את דבריו בקריאה להרחבת הממשלה והצהיר כי "כל סיעה המוכנה להיות שותפה לעשייה בפועל, מוזמנת להיות שותפה". יחד עם זאת, אמר כי אין בכוונתו לשנות את קווי היסוד של הממשלה.

לדבריו של אולמרט, יפעל לגיבוש הסכמה פרלמנטרית רחבה ככל הניתן, כדי "לקדם את הנושאים החשובים על סדר יומה של המדינה: שינוי שיטת הממשל והנהגת חוקה לישראל". הוא הדגיש כי "הכנסת חייבת להגיע להסכמה לגבי שיטת ממשל שתייצב את המערכת הפוליטית בישראל".

מושב הכנסת נפתח ללא נוכחותו של נשיא המדינה, משה קצב, שהודיע הבוקר שיעדר מפתיחת מושב הכנסת, לאחר המלצת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום.
 
 
נאום אולמרט בפתח מושב הכנסת (חדשות 10)
 
 
 

"הרחבת הממשלה תביא לקיפאון"

פרץ: צריכים לעמוד על כך שהממשלה תלך לפיתרון מדיני (רויטרס)
 פרץ: צריכים לעמוד על כך שהממשלה תלך לפיתרון מדיני (רויטרס)   
בדברים שנשא אולמרט בישיבה של סיעת "קדימה", לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת, אמר כי הוא "מעוניין לראות בהרחבת הקואליציה", אך גם "בהמשך השותפות עם מפלגת העבודה". לדבריו, עומדות בפני הממשלה שני יעדים מרכזיים: העברת תקציב המדינה עד סוף השנה ושינוי שיטת הממשל.

בישיבה של סיעת "העבודה", אמר יו"ר המפלגה ושר הביטחון, עמיר פרץ, כי הוא רואה בממשלה הנוכחית את "הממשלה הנכונה במצב הפרלמנטרי הקיים בכנסת". לדבריו, הרחבת הממשלה תגדיל את שרידותה הפוליטית, אבל הדבר "ייצור מצב בו הקיפאון בתחומים השונים יהיה עמוק עוד יותר".

לדבריו של פרץ, "בכל מה שקשור לתהליך המדיני, לא רק שלא נוצר פתרון, אלא שנוצר תהליך שלילי". הוא הוסיף כי "אנחנו צריכים לעמוד על כך שהממשלה תלך לפיתרון מדיני. מפלגת העבודה תמיד גרסה שמו"מ עדיף על תהליך חד-צדדי וצריך למצוא את המסגרת כדי שהכוחות המתונים ברשות יובילו את התהליך".

מוקדם יותר היום, הצהיר פרץ כי הוא מקציב שבועיים למשא ומתן עם המתנחלים על פינוי המאחזים, ואם לא תושג הסכמה - יורה על פינויים בכוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by