בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון ביטל פיצויים למימון שירותי ליווי 

בית המשפט העליון ביטל פיצויים למימון שירותי ליווי

 
 
אפרת פארי

בית המשפט העליון קבע היום, כי צעיר שתפקודו המיני נפגע בעקבות תאונת דרכים, לא יהיה זכאי למימון שירותי מין בתשלום, ובכך ביטל את החלטת בית המשפט המחוזי. בפסיקה עקרונית קבע השופט ריבלין כי "אין להכיר בשימוש בשירותיה של זונה כפיצוי לניזוק"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון קבע היום (שני) כי צעיר שסובל מבעיות בתפקוד המיני בעקבות פגיעה בתאונת דרכים, לא יהיה זכאי למימון שירותי מין בתשלום. בכך בוטלה החלטת בית המשפט המחוזי, לפיה יקבל הצעיר, כבן 31, 150 אלף שקלים מחברת הביטוח עבור ביקור שבועי במכוני ליווי.
 
"הדין הפלילי בישראל משקף עמדה שלילית כלפי העיסוק בזנות". ריבלין (צילום: אתר הרשות השופטת)
 "הדין הפלילי בישראל משקף עמדה שלילית כלפי העיסוק בזנות". ריבלין (צילום: אתר הרשות השופטת)   
בית המשפט העליון פסק כי הצעיר זכאי ל-100 אלף שקלים עבור תרופות לשיפור תפקודו המיני. כמו כן, נקבע כי סכום הפיצויים שנפסק לצעיר בבית המשפט המחוזי הוא מוגזם, והוא הופחת מחמישה וחצי מיליון שקלים לשלושה וחצי מיליון שקלים.

השופט אליעזר ריבלין, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, קבע בפסק הדין כי "אין מקום לכך שבית המשפט יפסוק פיצוי שתכליתו מימון שירותי ליווי". הוא הסביר, שאמנם הפיצוי נועד להשיב את המצב לקדמותו, אולם במקרה כזה מדובר בפיצוי שמנוגד למגמתו של הדין הפלילי. לדבריו, "עלינו לתת את הדעת על כך, שהדין הפלילי בישראל משקף עמדה שלילית כלפי העיסוק בזנות".

בפסיקתו התווה ריבלין מדיניות משפטית עבור סוגיות דומות בעתיד, באומרו כי "אין להכיר בשימוש בשירותיה של זונה כפיצוי לניזוק, ואין מקום לכך שבית המשפט יורה על תשלום כסף, שניתן לומר עליו בסבירות גבוהה, כי הוא ימצא את דרכו לכיסם של אלה המוצאים פרנסתם ברווחי הזנות".

נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרון ברק, והנשיאה הנוכחית, דורית בייניש, היוו את יתר שופטי ההרכב, והם הצטרפו להחלטתו של ריבלין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by