בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אין קשר לתשר 

אין קשר לתשר

 
 
הארון תחאוכו

הצעת חוק של ח"כ שלי יחימוביץ': מעביד ישלם שכר למלצרים ולשליחים בלי קשר לטיפ. יחימוביץ': "חקיקה זו אינה מעניקה זכויות למעסיק לקחת את התשר אליו, אלא מחייבת אותו לשלם שכר מינימום על כל הזכויות הכרוכות בכך"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלי יחימוביץ' (צילום: יוסי גורביץ)
 שלי יחימוביץ' (צילום: יוסי גורביץ)   
ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה הגישה היום (רביעי) לכנסת הצעת חוק לפיה - מעביד ישלם שכר למלצרים ולשליחים ללא שום קשר לטיפ (תשר). את ההצעה הגישה יחימוביץ' במשותף עם ח"כ גלעד ארדן מהליכוד, ויואל חסון מקדימה.

בחוק נאמר כי התשר אינו שכר עבודה, וכי המעביד אינו בעל זכויות עליו. בדברי ההסבר מוסיפים הח"כים: "פעמים רבות נתקלים אנו בתופעה שעובדים אינם משתכרים שכר מינימום וזאת משום התייחסותם של מעבידים מסוימים להשתכרותו של העובד ככזו הכוללת גם סכומי תשר המשולמים להם מתוך נוהג על ידי הלקוחות, במישרין. כתוצאה מכך גם אין עובדים אלו זוכים לתשלומים עבור זכויות סוציאליות הנובעים מהשכר".

לדבריהם, הצעת החוק באה לקבוע במפורש שמענק כספי המשולם לעובד על ידי מקבל השירות בענפי עבודה בהם מקובל מתן תשר, לא יבוא בגדר שכר עבודה לעניין חיקוקים הנוגעים לזכויות עובדים. "חקיקה זו אינה מעניקה זכויות למעסיק לקחת את התשר אליו, אלא מחייבת אותו לשלם שכר מינימום על כל הזכויות הכרוכות בכך, בנוסף לתשר ובלי קשר לגודלו ולשאלה אם ניתן או לא ניתן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by