בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרץ: לא יעלה על הדעת לתת הקלות ליגאל עמיר 

פרץ: לא יעלה על הדעת לתת הקלות ליגאל עמיר

 
 
עריכה: אלון הרשקוביץ

בעקבות חוות דעת של ראש השב"כ, יובל דיסקין, הוחלט כי רוצחו של יגאל רבין יוכל להתייחד עם אשתו, לריסה טרימבובלר. עד כה הטיעון היה בטחוני, אך כעת נקבע כי עמיר מיתן את עמדותיו ואת מסריו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר היום (שישי) כי הוא מתנגד למתן הקלות ליגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה, יצחק רבין. מוקדם יותר פורסם כי בשב"כ הסירו את ההתנגדות לאפשר לו להתייחד עם אשתו, לריסה טרימבובלר, בעקבות חוות דעת של ראש השב"כ, יובל דיסקין.
 
עמיר: ראש השב"כ החליט קבע שלא נשקפת ממנו יותר סכנה (לעמ)
 עמיר: ראש השב"כ החליט קבע שלא נשקפת ממנו יותר סכנה (לעמ)   
על פי הדיווחים, דיסקין פרסם דו"ח הערכה, בו כתב כי לא נשקפת עוד סכנה מיידית מעמיר, מאחר שהתמתן בתגובותיו ובמסריו. בעקבות כך, נקבע כי אין עוד נימוק ביטחוני לא לאפשר לו להתייחד עם אשתו.

עמיר קיבל היתר לחצי השנה הקרובה, אך בקשתו תיבחן בכל פעם מחדש על ידי הנהלת השב"ס. עדיין לא הוחלט האם מצלמות המעקב, המופעלות בתאו של עמיר במהלך כל היממה, יופעלו גם בחדר ההתייחדות.

הדיון בנושא התקיים לאחר שעמיר הגיש ביום רביעי עתירה לבית המשפט, בדרישה לאפשר לו להתייחד עם אשתו. לדבריו, על ההחלטה לקחת בחשבון כי טרימבובלר היא "אזרחית שומרת חוק ונורמטיבית לחלוטין. מדוע לסכן את בריאותה לטווח ארוך ולא לגלות שיקולים הומניטאריים בסיסיים ולאפשר לנו התייחדות לצורך פריון, אפילו באופן חד-פעמי?".

בחודש יוני קבע בג"צ כי עמיר וטרימבובלר יוכלו להביא ילד לעולם באמצעות הפריה מלאכותית. על פי הפסיקה, שהתקבלה פה אחד, לעמיר "שמורות, כלכל אסיר, זכויות אדם בסיסיות, שלא הופקעו ממנו עם כניסתו לכלא. השיקולים המבקשים להחמיר את תנאי החזקתו בכלא של אסיר עולם בכלא בשל חומרת פשעו, או להגביל את זכויות האדם הנתונות לו כנקמה על מעלליו, אינם ממין העניין ואינם קבילים".
 

(1:46)

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by