בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת: מלכה קשה מאוד 

ערבים ברשת: מלכה קשה מאוד

 
 
הארון תחאוכו

האם הגיע המשיח של המוסלמים? אדם שנכנס למסגד אל-אקצה טען שהוא "המהדי", וגורש מהמקום; הלוחמת הפמיניסטית מסודאן תקבל פרס על מאבקה; חיזבאללה מוכר יותר תקליטורים ושולח את להקת הבית למסע הופעות בחו"ל; מלכת ירדן, רניה, שברה רגל; והשערורייה החדשה בעולם הערבי שייכת למלכת היופי מתוניס, שהכתר בו זכתה נשלל ממנה לאחר שלא הסכימה לבלות עם גברים אותם לא הכירה. בלגאן ברשת הערבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם המוסלמי יציין ביום שני את "עיד אל-פיטר", החג המסמל את סיום חודש הרמדאן. במשך 30 יום צם כל מוסלמי מאמין באשר הוא מזריחת החמה ועד שקיעתה. בלילה ה-27 של חודש הצום המבורך, שנקרא גם חודש הקוראן, נערכות תפילות "ליילת אל-קאדר", הלילה שבו מאמינים המוסלמים שהקוראן ירד מהשמיים לנביא מוחמד.

יו"ר בית הדין השרעי של המוסלמים בישראל, השייח' תייסיר א-תמימי, הודיע כי יום ראשון הוא היום האחרון של חודש הרמדאן. א-תמימי אמר בשבת כי תחילתו של סהר הירח לא נראה ולפיכך יציינו המוסלמים מחר את היום ה-30 והאחרון של חודש הצום.
 
"המאהדי" באל-אקצה (צילום: מחמוד חשמה ובאדיבות פאנט)
 "המאהדי" באל-אקצה (צילום: מחמוד חשמה ובאדיבות פאנט)   
ובלילה מבורך זה נמצאים המוסלמים במסגדים ובחדרי התפילות משעות הערב ועד אור הבוקר, ומאמינים שאללה יכפר על החטאים שהם ביצעו. ובאחד מפסוקי הקוראן נכתב שתפילה אחת בליילת אל-קאדר שווה כתפילה ממושכת בת 1,000 חודשים.

וביום רביעי האחרון, בעת תפילת ליילת אל-קאדר במסגד אל-אקצה בירושלים, הופיע אדם מזוקן עם גלימה ירוקה ומגילה ארוכה ולבנה בידו. האיש נעמד בלב המסגד, במקום שבו עמדו אלפי מוסלמים והתפללו, וקרא: "אני הוא המהדי". מתפללי המקום החלו להתגודד סביבו, וזה התחיל להסביר להם:

"נסעתי לעיר מדינה שבערב הסעודית, בתחילת חודש הרמדאן, אך גורשתי משם. בידיי הנני מחזיק את היסטוריית האיסלאם מימי הנביא מוחמד ועד היום". האיש, שלא הספיק לומר יותר מדי מילים נדחף על ידי שומרי המקום, וסולק מהמסגד. עד היום לא נמצא זכר לאותו אדם שטען כי הוא "המשיח של המוסלמים", ואיש לא הבחין בו מאז. האתר "פאנט" (מבית עיתון פנורמה) היה האתר הערבי היחיד שדיווח על האירוע, ואף פרסם תמונות סטילס ווידאו שצילם אדם בשם מחמוד חשמה, תושב הכפר ריינה שבגליל. הנה לכם הקישור לכתבה.

באיסלאם קיימות אמונות ודעות שונות בנוגע לדמותו ואישיותו של המהדי, שעל פי האמונה יופיע באחרית הימים ויביא צדק לעולם באמצעות מלחמה עולמית של האיסלאם נגד הכופרים. על פי האמונה השיעית, נולד המהדי לפני יותר מ-1,000 למשפחה שיעית מעיראק, ולאחר שובו לעולם - יילחמו השיעים בכופרים ואפילו בסונים. לעומת זאת, מאמינים הסונים כי המהדי הוא אדם יפה תואר, צאצא של הנביא מוחמד, שיוביל את האומה המוסלמית שתאמין בו ותלך אחריו לגן עדן, זאת תוך כדי השמדת הכופרים.
 

הלוחמת הפמיניסטית מסודאן

 
פאטמה איברהים, סופרת סודאנית ופעילה פמיניסטית, תזכה בקרוב בפרס "אבן אל-רושד", על שמו של הפילוסוף האסלאמי אבן אל-רושד (1126–1198), התומך ומעודד אינטלקטואלים ומוסדות ערביים שעניינם חופש המחשבה. הפרס יוענק לסופרת כהערכה על פועלה ומאבקה בתחום זכויות הנשים בסודאן.
 
 
לוחמת. פאטמה איברהים (התמונה באדיבות מחסום)
 לוחמת. פאטמה איברהים (התמונה באדיבות מחסום)   
אברהים היא אחת המנהיגות החשובות ביותר בסודאן בתחום זכויות הנשים והדמוקרטיה. לפי דיווח באתר "מחסום", היא חברת ההנהגה של המפלגה הקומוניסטית ואשתו של מי שהיה מנהיג האיגוד המקצועי, שפיע אל-שיח'. אברהים היא גם העורכת הראשית של כתב-העת הפמיניסטי "סוות אל-מראה" (קול הנשים) וחברת פרלמנט מטעם מפלגתה.

במשך שנים הובילה איברהים את מאבקן של נשות סודאן למען זכות הבחירה, והשתתפות בקבלת החלטות במגוון תחומים, כולל במערך הצבאי והמשפטי. בשנת 1965 נבחרה לראשונה לפרלמנט. לאחר מות בעלה הוטל עליה מעצר בית ממושך בשל פעילותה הפוליטית, ומאוחר יותר היא נאלצה לגלות מארצה בעקבות התנכלות ממושכת מצד השלטונות.

בשנת 2005 שבה איברהים למולדתה ואף הצליחה, תוך כדי מאבק קשה, להיבחר מחדש לפרלמנט. היא גם עמדה בראש ארגון הנשים הדמוקרטי הבינלאומי ב-1991, ושנתיים לאחר מכן זכתה בפרס האו"ם לזכויות אדם.

פרס אבן אל-רושד, הוענק בשנים קודמות לתחנת הטלוויזיה הערבית "אל-ג'זירה", לאינטלקטואלים נאסר חאמד אבו זיד, עזמי בשארה, מחמוד אמין אל-עאלם ומוחמד ארכון ולסופר סנע אללה אברהים.
 

דיווחים חמים * רכילות * דיווחים חמים * רכילות * דיווחים חמים * רכילות

• בעקבות "ההצלחה המסחררת" של חיזבאללה מול ישראל במלחמת לבנון, החל הארגון לתפוס תאוצה גם בתחום המוסיקה והשירים. הדיווחים מלבנון מצביעים על עלייה במכירת התקליטורים שעליהם השירים הלאומיים של חיזבאללה. אפילו להקת הבית של הארגון, "אל-וואלייה" (נאמנות), ערכה סיבוב הופעות בלבנון וגם בכוויית ובחריין.
 
המלכה רניה (צילום מתוך אתר ערב אינסיידר)
 המלכה רניה (צילום מתוך אתר ערב אינסיידר)   
• ממשלת לבנון אישרה לאחרונה הצבת מערכת טלוויזיה במעגל סגור בבירה ביירות ובחלקים מסוימים של דרום לבנון, זאת בעקבות גל החיסולים הפנימיים בלבנון בשנה שעברה, ששיאו היה ברצח ראש הממשלה הלבנוני לשעבר, רפיק חרירי.

• בית משפט בדובאי ביטל הרשעה ברצח של בית משפט אחר לאחר שהתברר כי הפסיקה הקודמת התבססה על חקירתה של אישה - שהגיעה עם בעלה מאוגנדה - בערבית. עורך הדין של האישה הבהיר לשופטים כי חקירתה של הנאשמת נערכה במשטרה בערבית, וללא עזרת מתורגמן. בית המשפט המחוזי בדובאי השתכנע, ביטל את פסיקתו של בית משפט בערכאה נמוכה יותר והנחה את התביעה להיערך למשפט חוזר.

• מלכת ירדן, רניה בת ה-36, החליקה השבוע בארמון ושברה את אחת מעצמותיה ברגל ימין. תמונת המלכה עם הרגל המגובסת כשהיא נשענת על קביים פורסמה בעיתוני הממלכה ביום חמישי. התאונה אירעה מספר ימים לאחר שהזוג המלכותי שב מביקור פרטי בבריטניה.

• לא קל להיות שחקנית במצרים, ומה לא עושים כדי להצליח. שחקניות מקומיות בקהיר, שחזרו בתשובה וחובשות רעלות, מנסות את דרכן החדשה בסדרות המצריות הפופולאריות של לילות רמדאן. ההצלחה אמנם גדולה, אך הרמדאן תכף מסתיים והסדרות שכולם אהבו, במיוחד ודווקא בחודש זה, לא תזכנה ככל הנראה לפופולאריות הרבה שלה הן זוכות כעת.

(הדיווחים באדיבות ובתרגום אתר "ערב אינסיידר")
 

בן-יוסף לא רוצה

ככה ייעשה למלכת היופי שלא תמלא אחר ההוראות: אמירה בן-יוסף מתוניס, שזכתה לאחרונה במקום הראשון בתחרות "מלכת היופי הערבייה", איבדה את התואר לסגניתה העיראקית, שבוע בלבד אחרי שזכתה. ומדוע? בן-יוסף לא הסכימה לתנאי שהציבה מפיקת התחרות - לבלות מדי ערב עם גברים מעולם הבידור הערבי.
 
שלילת כתר. בן-יוסף (צילום מתוך פאנט)
 שלילת כתר. בן-יוסף (צילום מתוך פאנט)   
הסיפור החל לפני יותר משבועיים, כשבן-יוסף זכתה בתואר מלכת היופי 2006 של המזרח התיכון, בתחרות שנערכה בשארם א-שייח במצרים. מספר ימים לאחר זכייתה, סיפרה בראיון לאחת מרשתות הטלוויזיה הערביות, כי היא זוכה ליחס מחפיר מצידה של מפיקת התחרות, חנאן נסר.

בן-יוסף טענה, כי לא הסכימה לצאת מדי ערב עם גברים אותם לא הכירה בכלל, אך בהוראת המפיקה - היה עליה להגיע כל פעם לערב הבילוי בלבוש חגיגי. "אמרתי לנסר שאני לא מכירה את האנשים האלה שמבקשים לשבת לידי ואולי אף לנסות לגעת בי. הם לא מכירים אותי ואני לא אותם, והתרבות הגסה שלהם לא התאימה לי".

המלכה התוניסאית הבהירה למפיקה שאם תתבקש להגיע לאירועים של יחסי ציבור, עם צלמים ועיתונאים - היא תבוא בשמחה, "אך לבילויים פרטיים סירבתי", אמרה. בן-יוסף, שהכתר הנכסף שלה נשלל ממנה לאחר שבוע בלבד, הוסיפה כי היא מעבירה את הימים האחרונים בצום הרמדאן וקריאת הקוראן.

גם למפיקת התחרות נסר היה מה להגיד, כמובן, על השערורייה החדשה שעליה לא הפסיקו לכתוב בכל מקום, ואמרה: "היא ילדה חצופה הבן-יוסף הזאת. בשיא חוצפתה היא העזה לטוס למרוקו כדי להשתתף באיזה תחרות בנושא הרמדאן, מבלי שקיבלה על כך אישור. היא מלכה חדשה ועליה לדווח על כל צעד וצעד שהיא עושה, ולכן, כשהיא לא נהגה כמתבקש, נלקח ממנה התואר". אגב, את המקום הראשון תפסה כעת המלכה העיראקית, קלאודיה חנא, בת 21, וסגניתה החדשה תהיה דינה שלבי, בת 25 ממצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by