בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הכנסת אישרה תקנות להקמת מאגר ד.נ.א. ארצי 

ועדת הכנסת אישרה תקנות להקמת מאגר ד.נ.א. ארצי

 
 
עריכה: איה מרקביץ`

ועדת חוקה, חוק ומשפט אישרה הצעת חוק ממשלתית שתאפשר הקמת מאגר משטרתי של דגימות ביולוגית וטביעות אצבעות. הדגימות יילקחו מחשודים בעבירות פליליות וביטחוניות. יו"ר הועדה: הצלחנו להביא לאיזון בין הגנה על זכויות אדם, לבין קידום המלחמה בפשע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת ישראל תפעיל מאגר דנ.א. ארצי במטרה לשפר את התמודדותה עם הפשיעה - כך החליטה אתמול (שני) ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת, שאישרה הצעת חוק ממשלתית שתאפשר איסוף של אמצעי זיהוי שמטרתם לסייע באיתור עבריינים ובפענוח עבירות.
 
השגנו איזון בין הגנה על זכויות אדם, לבין קידום המלחמה בפשע. יו"ר הוועדה, ח"כ בן ששון (אתר הכנסת)
 השגנו איזון בין הגנה על זכויות אדם, לבין קידום המלחמה בפשע. יו"ר הוועדה, ח"כ בן ששון (אתר הכנסת)   
על פי התקנות החדשות, תורשה המשטרה ליטול מחשודים טביעות אצבעות ודגימות ביולוגיות - תאי שיער ולחי ודגימות דם. אלה ייאספו במאגר מיוחד, שיכיל גם ארכיון תצלומים. כך דווח באתר "הארץ". עד כה פעלה המשטרה בתחום זה ללא הסדר חוקי, ובשנים האחרונות הוכנה הצעת החוק הנוכחית בידי ועדה בין משרדית שבראשה עמדה יהודית קרפ, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר.

מבין המודלים הקיימים בנושא זה במדינות המערב, אימצה הוועדה מודל ביניים שיאפשר ליטול דגימה גנטית מחשודים בעבירות מין, מעשי זנות, תועבה, סמים, אלימות חמורה, התפרצות לרכב וכן עבירות ביטחון. עם זאת, המשטרה לא תורשה להחזיק בדגימות של מי שיימצאו זכאים, ותהיה מחוייבת להשמיד אותם באופן מיידי. גם דגימות שיילקחו מהקורבנות ואנשים נוספים מזירת אירוע - מעשה שיהיה חוקי, על פי התקנות - לא ייכללו במאגר הארצי של המשטרה.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ מנחם בן-ששון (קדימה), אמר כי באישור התקנות הצליחה הוועדה להביא לאיזון בין הגנה על זכויות האדם, לבין קידום המלחמה בפשע. לדבריו, התקנות יעניקו למשטרה כלים נוספים וחיוניים למאבקה בעבריינות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by