בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מחקר ביטלה את כוונתה לערוך ניסויים בקופים נדירים 

חברת מחקר ביטלה את כוונתה לערוך ניסויים בקופים נדירים

 
 
עריכה: אפרת פארי

"ירקס", חברה העוסקת בחקר יונקים, חזרה בה מכוונתה לערוך ניסויים בקופי המנגבי המפויחים. כעת הם ממתינים שתבוטל הגדרתם של הקופים כבעלי חיים בסכנת כלייה, ואז יוכלו לבצע את הניסויים בחופשיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ירקס", חברה העוסקת בחקר יונקים, החליטה לסגת מכוונתה לערוך ניסויים רפואיים ב-230 קופים אפריקנים, הנמצאים בסכנת הכחדה, במסגרת הצעת מחקר שהגישה. כך נמסר אתמול (שני) בחדשות יאהו. מדובר בקופי המנגבי המפויחים, שהם נשאים טבעיים של נגיף האיידס, אבל לא נהיים חולים ממנו. במסגרת הניסויים היו הקופים אמורים להיחשף לוירוסים שונים, והיו נערכים בהם מחקרים וביופסיות, שעלולים לסכן את חייהם. עם זאת, ב"ירקס" ממתינים לשינוי בהגדרתם של הקופים, כדי שיוכלו לערוך בהם את הניסויים בחופשיות.
 
בקופים היו אמורים להיערך ניסויים (אילוסטרציה: davosmith, flickr.com)
 בקופים היו אמורים להיערך ניסויים (אילוסטרציה: davosmith, flickr.com)   
"ירקס", המהווה חלק מאוניברסיטת אמורי, הציעה לערוך ניסויים בקופים במסגרת הסכם יוצא דופן, לפיו המדענים מתחייבים לסייע בשימור הקופים בטבע. עם זאת, "ירקס" משכו את הצעתם שהוגשה בחודש שעבר, במכתב ששלחו ל"משרד הדגה וחיות הבר" של ארה"ב, שתפקידו להסדיר את ההגנה על מינים בסכנת כליה.

ביטול המחקר התקבל בשמחה על ידי ארגונים להגנת בעלי חיים, שחששו שזה יהיה צעד תקדימי, הפוגע בזנים שבסכנת הכחדה, בתמורה לתרומה כספית לתכניות שימור, ושבעקבותיו יבואו הצעות נוספות כאלו. החששות האלו עלו לאחר ש"ירקס" תרמה בשנה שעברה יותר מ-30 אלף דולרים לקרן לשימור קופי המנגבי בפארק הלאומי של חוף השנהב.

מדעני "ירקס" גידלו מאז שנות השישים המאוחרות קבוצה של קופי מנגבי מפויחים. בשנת 1988 הוגדרו הקופים האלו רשמית כזן בסכנת הכחדה, וכך סוכלה האפשרות להשתמש בהם עבור ניסויים.

ב"ירקס" נטען כי הזן הספציפי של קופים שברשותם, אינו באמת בסכנת הכחדה, והם פנו "משרד הדגה וחיות הבר" כדי לשנות את ההגדרה של הקופים האלו. לדבריהם, הם החליטו לזנוח את הצעת המחקר שלהם בעקבות האפשרות לבדוק מחדש את אופן הגדרת הקוף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by