בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תאומות סיאמיות מחוברות בראשן נולדו בקנדה 

תאומות סיאמיות מחוברות בראשן נולדו בקנדה

 
 
רויטרס

בבית החולים בוונקובר נולדו בניתוח קיסרי תאומות סיאמיות. הן מחוברות בחלק העליון של ראשן, ומצבן מוגדר יציב. בעוד כמה חודשים ניתן יהיה לדעת אם קיימת אפשרות רפואית להפריד ביניהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קריסטה וטטיאנה, שתי תאומות סיאמיות המחוברות בראשן, נולדו שלשום (חמישי) בבית החולים בוונקובר, קנדה. מצבן, יום לאחר הלידה, מוגדר כטוב. עם זאת, הרופאים אומרים כי יעברו עוד שלושה או ארבעה חודשים, לפני שניתן יהיה לדעת אם אפשר להפריד ביניהן.
 
קריסה סומנה בסרט ירוק, וטטיאנה בוורוד. התאומות הסיאמיות (צילום: רויטרס)
 קריסה סומנה בסרט ירוק, וטטיאנה בוורוד. התאומות הסיאמיות (צילום: רויטרס)   
בבית החולים הסבירו כי לא בטוח שהפרדת התאומות תתבצע, גם אם הדבר יתאפשר מבחינה רפואית. זאת מכיוון שגם לרצונה של המשפחה יש משקל בהחלטה.

לדברי הרופאים, הם עדיין לא יודעים איזה חלק ממוחן התאומות חולקות, אולם מתגובות פיזיולוגיות של השתיים, אין ספק שישנן מערכות משותפות. דאג קוצ'רן, נוירוכירורג ילדים הסביר כי "אם מגרים או מדגדגים רגל של אחת, הרגל של השנייה גם מגיבה". החיבור בראש הוא נדיר, אפילו עבור תאומים סיאמיים.

האם, פליסיה סימס, 21, יולדה באמצעות ניתוח קיסרי מספר שבועות לפני התאריך המשוער. התינוקות שקלו לאחר הלידה למעלה מחמישה וחצי ק"ג ביחד, והן בעלות גודל ואורך זהים. הן נושמות בעצמן, ובכל מובן אחר, נראות לרופאים בריאות. "לא קשה להשגיח עליהן בינתיים, בגלל שמצבן יציב" אמר בריאן לופטון, מנהל רפואי באגף היילודים של בית החולים. כדי שניתן יהיה להבחין בין השתיים, קריסטה סומנה בעזרת סרט ירוק, וטטיאנה עם סרט ורוד.
 

החלטות מוראליות ואתיות

 
הרופאים אומרים כי לפני שניתן יהיה לבצע בדיקות שיקבעו כמה מהמוח שלהן משותף, עליהם לוודא שהגופים של התאומות חזקים מספיק כדי לשרוד את ההליך הרפואי. לדבריהם, האם נמצאת אף היא במצב טוב, אם כי היא מותשת. האם והאב הורשו להחזיק את ידיהן של הבנות לאחר הלידה, לפני שהושמו ביחידת טיפול מיוחדת.

משפחתן תעמוד בעתיד בפני החלטות בעייתיות הן מבחינה אתית והן מוראלית, באשר לשאלה האם להפריד ביניהן, גם אם הדבר יהיה אפשרי מבחינה רפואית.

בינתיים, המשפחה הרשתה למצלמת טלוויזיה להיות נוכחת בחדר הניתוח כדי לתעד את הלידה. דבורה מוני, שהייתה חברה בקבוצת המיילדים של התאומות, התבדחה ואמרה כי על אף שלא היו בעיות מיוחדות במהלך הניתוח, המתח נגרם דווקא בשל המעקב התקשורתי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by