בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז: הנשיא צריך לשקול הליך של נבצרות זמנית 

מזוז: הנשיא צריך לשקול הליך של נבצרות זמנית

 
 
עריכה: אלון הרשקוביץ

היועץ המשפטי לממשלה הגיש לבג"צ את חוות דעתו על המשך כהונת הנשיא. לדבריו, המשך כהונתו של קצב במהלך החקירה מעורר קושי בניהולה ובהשלמתה. השר ישי: מאמין שקצב יקבל את ההחלטה הנכונה בעקבות חוות דעתו של מזוז. משפחת רבין: מעדיפים שהנשיא לא יופיע באירועי הזכרון הרשמיים שיערכו השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"על הנשיא לשקול פנייה לכנסת על מנת שתרשה נבצרות זמנית", כך כתב היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בחוות דעתו שהגיש היום (ראשון) לבג"צ בעתירה בנוגע להמשך כהונתו.
 
מזוז: בפעם הראשונה הוא מפרסם באופן פומבי את עמדתו (חדשות 10)
 מזוז: בפעם הראשונה הוא מפרסם באופן פומבי את עמדתו (חדשות 10)   
לדבריו של מזוז, "מן הראוי שהנשיא יגזור על עצמו סטנדרט התנהגות מחמיר, שיש בו כדי לשקף את הציפייה הראויה ממללא תפקיד רם". הוא הוסיף כי "על הנשיא להגשים את האינטרס הציבורי של שמירת אמון הציבור במוסד הנשיאות".

בחוות הדעת שהגיש מזוז, כתב כי המשך כהונתו של קצב במהלך החקירה מעורר קושי בניהולה ובהשלמתה. לדבריו, בית המשפט פסק בעבר "בנוגע לשרים וסגני שרים, כי מקום שמוגש בו כתב אישום בעבירה חמורה שיש עימה קלון, אין הוא רשאי להמשיך בכהונתו. עם זאת, הבהיר בית המשפט כי בנסיבות מסוימות יכול שתקום חובה להפסקת כהונתו של סגן או סגן שר, אף טרם החלטה על הגשת כתב אישום נגדו".

מזוז הוסיף כי "נוכח העובדה שהכנסת היא הגורם הייחודי בעל הסמכות, על הכנסת יהיה לשקול את הצורך בהפעלת סמכות זו בהתאם לדרך בה ינהג הנשיא נוכח מעמדו הייחודי".

בתגובה לחוות דעתו של מזוז, אמרה ח"כ זהבה גלאון (מרצ) כי על הכנסת מוטלת החובה המוסרית לממש את סמכותה ולהדיח את הנשיא קצב. לדבריה, יש לנקוט בצעדים אלו, "מאחר שהנשיא כבר הבהיר שאינו מתכוון לפעול לפי הנורמות הראויות, שעליהן מצביע כעת היועץ המשפטי לממשלה". שר התעשייה והמסחר, אלי ישי (ש"ס), אמר כי הוא משוכנע שקצב יקבל בימים הקרובים את ההחלטה הנכונה לאור ההתפתחויות בפרשה.

עתירה נגד הנשיא

היועץ המשפטי לממשלה נדרש על ידי בג"צ להציג את חוות דעתו, בעקבות עתירה שהוגשה על ידי עו"ד יוסי פוקס, שדרש להורות לקצב להשעות עצמו מתפקידו עד תום החקירה נגדו.

בית המשפט הורה גם לקצב להשיב על העתירה ולנמק מדוע לא ישעה את עצמו. יחד עם זאת, בלשכת הנשיא לא הוחלט עדיין כיצד להגיב, מאחר שעל פי החוק הנשיא אינו מחויב להשיב לעתירה.

בתוך כך, מקורבי משפחת רבין צוטטו הבוקר בחדשות גלי צה"ל כי הם מעדיפים שקצב לא יופיע באירועים הרשמיים לזכרו, שיערכו השבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by