בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוס טרויאני 

סוס טרויאני

 
 
יגאל לביב

ליברמן אמר לידיד מקרב מנהיגי המתנחלים, כי תוכניתו היא להפיל את הממשלה, ולהשתמש בלגיטימציה שלו כחבר בה כדי לכבוש את ראשות הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע פגש אביגדור ליברמן ידיד מראשי המתנחלים. הידיד החל לתקוף אותו על שהוא מחזק את אולמרט, האויב הגדול של המתנחלים. ליברמן הפסיקו ואמר: 'אני מתפלא עליך שאתה חושב אותי למטומטם. הצטרפתי לממשלה לא כדי לחזקה אלא כדי להפילה. תוך שנה אצליח להוציא את מפלגת העבודה החוצה, ואז אפיל את הממשלה ואגרום לבחירות. בבחירות אני יכול רק לעלות, ואקבל קולות נוספים בגלל היותי בממשלה והלגיטימציה שקיבלתי. הבחירות יכולות להפוך אותי לראש הממשלה הבא'.
 
ליברמן. אולמרט לא קונה את הנימוקים שלו, אבל זה לא מפריע לו ללקות בעיוורון (צילום: חדשות 10)
 ליברמן. אולמרט לא קונה את הנימוקים שלו, אבל זה לא מפריע לו ללקות בעיוורון (צילום: חדשות 10)   
לפני 5,000 שנים צרו היוונים בראשות אגממנון על העיר טרויה. שלוש שנים לא הצליחו להבקיע את חומות העיר האדירות. לאחד מראשי היוונים, אודיסאוס, עלה רעיון שהיוונים אימצו. הם בנו סוס עץ גדול ובתוכו הסתירו כמה עשרות חיילים, בראשות אודיסיאוס ואכילס. לאחר שהציבו את הסוס על החוף עלו על ספינותיהם והפליגו למרחק לא גדול מהמקום. הטרויאנים ראו כי היוונים עוזבים ומשאירים פסל גדול בצורת סוס, והכניסוהו לעירם כסמל לניצחונם. בלילה יצאו היוונים מהסוס, פתחו את שערי העיר לצבא היוונים והעיר נפלה.

אהוד אולמרט חושב שהוא מכניס לממשלה מפלגה גדולה שלא דורשת כלום תמורת הצירוף, זולת תיק חסר משמעות ביצועית. ודאי שאינו קונה את נימוקי ליברמן, כי המדינה חשובה לו ולא הכיסאות. אבל הוא מניח כי לליברמן לא איכפת מחבריו לסיעה והוא דואג רק לכבוד שיקבל. היתרון בצירוף ליברמן לממשלה הוא כה גדול, שאולמרט לא טרח לבדוק מה הסיבות האמיתיות של ליברמן, ומה יקרה אם יתממש התסריט של השר החדש לאסטרטגיה. הוא התפתה בשל העובדה שלא יהיה תלוי יותר בקולות העבודה, ומשום שהמהלך יפגע בנתניהו - הסכנה הגדולה מבחינתו של אולמרט. רה"מ לא חושב מה יהיה אם העבודה אכן תפרוש בגלל פרובוקציות של ליברמן, במקביל לפרישה של ליברמן עצמו. במקרה כזה הוא יישאר עם 59 קולות בלבד.

ביום רביעי השבוע התפרסם ביומון החשוב בעולם, הניו-יורק-טיימס, מאמר מערכת המתנגד לצירוף ליברמן לממשלה. מה שרואים משם,לא רואים מכאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by