בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיני: נשבית את המשק בתוך שבועיים 

עיני: נשבית את המשק בתוך שבועיים

 
 
עריכה: איה מרקביץ`

יו"ר ההסתדרות שב ופנה לשרי האוצר והפנים באיומי שביתה, לאחר שבניגוד להסכם, לא הוצג כל מתווה לפתרון הלנות השכר לעובדי הרשויות ואי-הפרשת כספם לקרנות. ההסתדרות טוענת כי בחלק מהרשויות לא שולמו חובות העבר, ובאחרות החלה הלנת שכר חדשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מאיים להשבית את המשק בתוך שבועיים, במידה שמשרדי האוצר והפנים לא ישימו קץ להלנת השכר של עובדי הרשויות המקומיות. עיני, שהודיע על כוונתו לשר האוצר, אברהם הירשזון, ולשר הפנים, רוני בר-און, אמר כי אי תשלום המשכורות לעובדי הרשויות הוא משום הפרת ההסכם שחתמו עמו השרים רק לפני חודש.
 
לא שש לשבות. עופר עיני (באדיבות ההסתדרות)
 לא שש לשבות. עופר עיני (באדיבות ההסתדרות)   
עיני מדגיש כי את סכסוך העבודה שעליו הכריזה ההסתדרות בחודש יולי, הסכימה לדחות בתנאי שעד סוף ספטמבר ייחתם הסכם שיתווה פתרון לבעיית החובות לקופות הרשויות המקומיות ולקרנות של כלל העובדים בשלטון המקומי. מתווה זה, אמר עיני, לא סוכם כלל עד למועד זה, "וחמור מכך, משיחה שקיימתי עם חברי הצוות המקצועי מטעם ההסתדרות, התברר כי מרכיבים מרכזיים ויסודיים במתווה זה, על אף שסוכמו, עדיין חסרים". לדבריו, התברר לו כי המעסיקים ברשויות מקומיות רבות חזרו לסורם ושבו להלין את שכר העובדים.

לטענת ההסתדרות, על פי ההסכם שנחתם עמה היה על האוצר לשלם לעובדי כמה רשויות עד שלוש משכורות עד ערב ראש השנה; אולם, הסכם זה הופר, ועד היום לא קיבלו שכר העובדים ברשויות יסוד המעלה, עילבון, עמנואל, אעבלין, דליית אל כרמל, ג'וליס, ג'סר א-זרקא, כפר יסיף, טייבה וכפר קאסם. כך דווח באתר "הארץ".

עוד נטען כי שכרם של עובדי רשויות אחרות שלהם שולמו חובות העבר, עוכב בחודש ספטמבר. בין רשויות אלה נמנות טירה, ביר אל מכסור, קציר-חריש, זרזיר, קרית שמונה ואופקים. בנוסף טוענים בהסתדרות, כי כספים שמפרישים כ-40 אלף עובדי רשויות לקרנות פנסיה והשתלמות, עדיין אינם מועברים לקרנות אלה. יו"ר ההסתדרות הדגיש כי אינו נלהב לנקוט באמצעים של שביתות ועיצומים, אך אמר כי לנוכח מציאות חמורה שבה אין העובדים מקבלים את משכורתם, "לא אוכל לשבת בחיבוק ידיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by