בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון הבריאות הבינלאומי: העולם כולו חי על גבול הסכנה 
 
 3 מיליון ילדים מתים מתת תזונה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

דו"ח הארגון שהתפרסם השבוע קובע: תת-תזונה והשמנת-יתר הם שניים מעשרת הסיכונים הבריאותיים העיקריים שגורמים למוות בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח חדש שמפרסם השבוע ארגון הבריאות העולמי, קובע כי תת-תזונה והשמנת-יתר הם שניים מעשרת הסיכונים הבריאותיים העיקריים שגורמים למוות בעולם.

כשלושה מיליון ילדים במדינות המתפתחות מתים בכל שנה כתוצאה מתת-תזונה, וכ-170 מיליון ילדים במדינות אלה סובלים מהבעיה. מצד שני, הן במדינות המפותחות והן במדינות המתפתחות סובלים יותר ממיליארד בני אדם מהשמנת יתר: 300 מיליון אנשים נחשבים שמנים ברמה המסכנת את בריאותם, ובכל שנה מתים כ-500 אלף איש ממחלות הקשורות בהשמנת יתר.

עשרת הסיכונים, על פי היקף התמותה שגרמו הם: תת-תזונה, מין לא מוגן, לחץ דם גבוה, צריכת טבק, צריכת אלכוהול, מים מזוהמים או תברואה לקויה, רמה גבוהה של כולסטרול, שאיפת עשן ממדורות לבישול או להסקה, מחסור בברזל והשמנת-יתר. לטענת מחברי הדו"ח, עשרת הסיכונים האלה גורמים לכמעט 40 אחוז מ-56 מיליון מקרי המוות המתרחשים בעולם מדי שנה.

כריס מוריס, מחבר הדו"ח, טוען כי "אין עוד סיכון או מחלה המשויכים אך ורק למדינות העשירות". לדעתו הדו"ח מוכיח כי העולם כולו חי על גבול הסכנה.

עוד עולה מהדו"ח כי מספר השנים הממוצע שבהן נהנים בני אדם מבריאות טובה נע בין 29 שנים באנגולה ל-74 שנים ביפן. ברוב מדינות מערב אירופה צפויים התושבים ליהנות מכ-70 שנים של בריאות טובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by