בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניגריה אסרה עונש המוות בסקילה 
 
 לא תוצא להורג. אמינה לוואל קוראמי ובנה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ההחלטה התקבלה מחשש לחרם על תחרות "מיס עולם" הנערכת בחודש הבא במדינה, בעקבות עונש מוות בסקילה שהוטל על אשה שילדה מחוץ לנישואין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי היה מאמין שדווקא באירוע כמו תחרות מיס עולם, שבדרך כלל זוכה לכינויים כמו "שוק בשר" ו"ביזיון לנשיות", ייעשה שימוש פמיניסטי ברמה פוליטית בינלאומית. ממשלת ניגריה מסרה השבוע כי לא תאפשר להוציא אל הפועל כמה עונשי מוות בסקילה שנגזרו על פי החוק האיסלאמי. ההחלטה התקבלה, ככל הנראה, בניסיון למנוע את החרמת תחרות "מיס עולם", הנערכת השנה במדינה.

המתחרות - בהן נציגות צרפת, קנדה, בלגיה, חוף השנהב, קניה ונורבגיה - אמרו שיחרימו את התחרות, האמורה להיערך ב-7 בדצמבר, לאחר שבית משפט ניגרי הותיר על כנו את עונש המוות שנגזר על אמינה לוואל קוראמי, אשה מוסלמית בת 31, שילדה ילד מחוץ לנישואים.

תת שר החוץ של ניגריה, דובם אונייה, הכריז כי אמינה לוואל קוראמי לעולם לא תוצא להורג בסקילה. "הממשלה הפדרלית לא תאפשר פגיעה בצלם האנוש של אף אזרח", דברי אונייה.

כעשר מדינות מחוז בצפון ניגריה מחילות את חוקי השריעה על עבירות פליליות, מאז נבחר אולושגון אובסנג'ו לנשיא ב-1999. השבוע מסר תת השר אונייה כי עונש המוות בסקילה יבוטל על ידי בית משפט פדרלי לערעורים, אך הוא לא ציין מתי. "אף אחד לא ייסקל למוות בניגריה. זה לא מתאים לחברה במדינה", אמר. "מכיוון שכולנו מאמינים בחוקת המדינה, מכיוון שהחוק הזה אינו תואם את חוקת המדינה, החוקה תנצח באמצעות ההליך המשפטי".

לפחות חמישה עונשי מוות בסקילה נגזרו בניגריה על ידי בתי משפט איסלאמיים מאז שנת 1999, אך טרם בוצעו. ג'וליה מורלי, יו"ר ארגון מיס עולם, כתבה באתר האינטרנט של הארגון: "בכוונתנו למסור הצהרה במסגרת שידור תחרות מיס עולם, שתגנה מעשים לא אנושיים מסוג זה ותתבע צדק ושיוויון לנשים ולגברים כאחד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by