בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית הקוקאין מחסלת את יערות הגשם 
 
 צרכני הקוקאין גורמים להיעלמות יערות הגשם (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

מגדלי הסמים בקולומביה כורתים יערות גשם כדי להכשיר שטח לגידול קוקאין; הפתרון המוצע: תשלום לאיכרים שיגנו על העצים מפני כריתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גידול הקוקאין המסיבי בקולומביה גורם לחיסולם של יערות הגשם, כך מזהירה השרה לאיכות הסביבה הקולומביאנית, סיסיליה רודריגז. השרה אמרה את הדברים בוועידה שהתקיימה השבוע בלונדון ועסקה בסכנות ליערות האמזונס והשפעת התחממות כדור הארץ על מזג האוויר.

בביקור בבריטניה פנתה רודריגז לקהילה הבינלאומית בבקשה לסיוע כספי לשם הפעלת תוכנית "עצים במקום סמים", על פיה האיכרים המקומיים יקבלו תשלום ויגנו על העצים, במקום לכרות אותם כדי לגדל במקומם סמים.

לדברי השרה, כ-80 אחוז מהסמים בעולם מגיעים מקולומביה ומספר החלקות בהן גדלים כיום יבולי סמים במקום יערות גשם, גדל פי ארבעה בעשור האחרון. האיכרים המגדלים את הסמים זקוקים לעוד ועוד אדמה, משום שאחרי שנתיים של גידול סמים, "מתרוקנת" האדמה מהחומרים המזינים אותה.

רודריגז העבירה לצרכני הסמים בעולם מסר ברור: "אני מסבה את תשומת לבם של צרכני הקוקאין לכך שהם גורמים נזק קשה ליערות הגשם הטרופיים, העולם זקוק ליערות האלה לשם ייצור החמצן".

לוועידה הגיעה גם ביאנקה ג'אגר, אשתו לשעבר של סולן "האבנים המתגלגלות", מיק ג'אגר, שקראה למדינות העשירות להקים קרן שתסייע למדינות דרום אמריקה לשמר את יערות הגשם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by