בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון לארה"ב: קווי היסוד של הממשלה לא ישתנו 
 
 יכבד ההתחייבויות שקיבל על עצמו. שרון   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה העביר מסרים ברוח זו לשגריר בארץ דן קרצר ולנשיא בוש; תיק החוץ הוצע לבנימין נתניהו; מחר יחל המו"מ עם האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ימונה לשר חוץ ומספר שתיים. שרון ונתניהו (רויטרס)
 ימונה לשר חוץ ומספר שתיים. שרון ונתניהו (רויטרס)   
ראש הממשלה אריאל שרון טילפן היום (שבת) לשגריר ארה"ב בארץ, דן קרצר, ואמר לו כי לא יהיה שינוי בקווי היסוד של הממשלה החדשה שהוא מקים. שרון הוסיף כי אין שינוי בסיכומים אליהם הגיע עם הנשיא בוש וכי בכוונתו לקיים את ההתחייבויות שנטל על עצמו.

שרון אמר עוד כי לא יכנע לשום לחץ בנושא התקציב, אשר יעלה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

ביום חמישי הבטיח שרון לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, שמדיניות ישראל "תישאר בעינה", גם לאחר פרישת שרי העבודה. לדברי גורם מדיני , העביר שגריר ישראל בוושינגטון, דני איילון, מסר ברוח זו לממשל. במקביל אמר דובר מחלקת המדינה האמריקנית, ריצ'רד באוצ'ר, כי "מטרותיה של ארה"ב לא השתנו בעקבות השינויים בממשלת ישראל".

שרון הציע אמש לראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, לכהן כשר חוץ בממשלת ימין צרה. השניים, נפגשו בביתו של שרון בחוות השקמים, ובתום הפגישה ביקש נתניהו שהות נוספת לחשוב ופגישה נוספת ביניהם. השניים סיכמו להיפגש שוב ביום ראשון הקרוב.

שרון קרא לנתניהו להצטרף לממשלה, על בסיס קווי היסוד של הממשלה הנוכחית. נתניהו אמר לשרון כי על הממשלה לבצע מדיניות כלכלית שונה בתכלית מזו הנהוגה היום. הוא העריך כי במבנה הנוכחי של הכנסת ספק אם ניתן יהיה ליישם את המדיניות הנדרשת, ועל כן יש לקיים בחירות בהקדם.

גורמים בליכוד מעריכים כי שרון ונתניהו דנו בפגישתם גם בעסקה פוליטית רחבה יותר, לפיה לא תהיה ההתמודדות ביניהם על ראשות הליכוד. כך שלמעשה, נתניהו ירוץ כמספר שתיים של שרון ויחליפו בראשות הממשלה, במהלך הקדנציה הבאה.
 

השבוע: תשובת מופז ומו"מ עם ליברמן

 
הרמטכ"ל לשעבר, שאול מופז, צפוי להשיב היום או מחר להצעת שרון, להתמנות לשר הביטחון בממשלה הצרה. מופז קיצר ביקור בלונדון ושב לארץ ביום רביעי, בעקבות ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות. הוא נפגש עם שרון וביקש לחשוב עוד כמה ימים בטרם יתן את תשובתו.

מחר מתכוון ראש הממשלה לפתוח במשא ומתן עם סיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו", בראשות ח"כ אביגדור ליברמן. שרון צפוי להציע לסיעה תיקים יוקרתיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by