בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אינדונזיה: נעצר חשוד במעורבות בפיגוע באי באלי 
 
 החשוד דומה לאחד הקלסתרונים שפרסמה המשטרה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

החשוד, הדומה לקלסתרון שפירסמה המשטרה, נעצר כשניסה לצאת מהמדינה עם דרכון מזויף; האדם שנמעצר בשבוע שעבר שוחרר; ארה"ב מזהירה אזרחיה מפיגועים בדרום מזרח אסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באשיר נלקח לביה``ח של המשטרה. חשוד בתכנון התנקשות בנשיאה (רויטרס)
 באשיר נלקח לביה``ח של המשטרה. חשוד בתכנון התנקשות בנשיאה (רויטרס)   
משטרת אינדונזיה הודיעה היום (שלישי) כי עצרה אדם החשוד במעורבות בפיגוע שהתרחש ב-13 באוקטובר בבאלי. האיש נעצר בשל דימיונו לאחד הקלסתרונים של החשודים שהופצו וכן בעקבות ניסיונו לצאת מן הארץ בדרכון מזוייף. עד עתה מסרה משטרת אינדונזיה כי האיש בן 28 והוא מכונה זולפאן.

ביום חמישי שעבר עצרה משטרת אינדונזיה חשוד נוסף במעורבות בפיגוע. החשוד נעצר בתחנת אוטובוס באי האינדונזי פלורס, בעקבות דמיונו לקלסתרון של אחד החשודים, שפירסמה המשטרה המקומית. בחקירתו סירב לשתף פעולה עם החוקרים וטען כי הוא מבלה חופשה בפלורס. העצור, אזרח אינדונזיה בן 33, שוחרר לאחר שהחשדות נגדו התבררו כלא נכונות.

בפיגוע נהרגו כ-200 בני אדם, בהם אזרחים זרים רבים מאוסטרליה, ארה"ב ומדינות אירופה.

בתוך כך, פירסמה מחלקת המדינה האמריקנית אזהרה, לאזרחיה השוהים בדרום מזרח אסיה, מפני התקפות טרור נוספות נגד מטרות או אזרחים אמריקניים באיזור. האמריקנים נקראו לגלות עירנות מחשש שיחידים, או קבוצות יבצעו פיגועים באתרי תיירות של מערביים.

בהודעת משרד החוץ נאמר כי בעקבות צעדי הביטחון המוגברים שננקטו במתקנים רשמיים של ארה"ב, מחפשות כעת קבוצות הטרור מטרות נוחות יותר, כמו מועדונים, מסעדות, בתי קפה, אתרי דת, בתי ספר וחופים.
 

החלה חקירת המנהיג הרוחני של ג'מעה אל איסלאמיה

 
משטרת אינדונזיה חוקרת את אבו באכר באשיר, הנחשב למנהיג הארגון המוסלמי ג'מעה אל איסלאמיה. באשיר חשוד בקשר לשורה של פיצוצים בכנסיות, שאירעו בשנת 2000, ובמזימה לרצוח את נשיאת אינדונזיה, מגוואטי סוקרנופוטרי.

חקירתו מתנהלת בבית החולים של המשטרה בבירה ג'קרטה, שם הוא מאושפז מאז נלקח מבית החולים באי ג'אבה, לשם הגיע אחרי שהתמוטט בעקבות בעיות לב ונשימה.

ממשלות סינגפור ומאלזיה חושדות שבאשיר, בן 64, הוא מנהיגה הרוחני של תנועת ג'מעה אל איסלאמיה, שמנהלת קשרים עם ארגון אל קאעידה וחשודה בביצוע הפיגוע בבאלי. הוא מכחיש כל קשר לפעילות טרור ולארגון עצמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by