בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דן בעתירת טיבי נגד הגבלת תנועתו 
 
 ההחלטה מנוגדת לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אחמד טיבי (לע``מ)   
 
חדשות נענע

הכנסת החליטה כי טיבי יצטרך אישור בטחוני אם ירצה להיכנס לתחומי הרשות הפלסטינית; לפני הדיון הפגינו ערבים ישראלים בעד טיבי בכניסה לבית המשפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ דן הבוקר (ראשון) בעתירת חבר הכנסת אחמד טיבי, ראש תנועת תע"ל, לבטל את החלטת הכנסת להגביל את חופש התנועה שלו.

פרקליטו של טיבי, עו"ד אוסמה סעדי, טוען שהחלטת הכנסת פוגעת בחסינות טיבי כחבר כנסת וסותרת את חוק היסוד כבוד האדם וחרותו. בדיון יישבו השופטים אהרן ברק, דורית בייניש ואליעזר ריבלין. לפני פתיחת הדיון הפגינו בכניסה לבית המשפט כארבעים ערבים ישראלים בעד טיבי.

את ההחלטה לשלול את חופש התנועה של טיבי יזם לפני כשישה חודשים ח"כ מיכאל קליינר, שטען כי טיבי עוזר לפלסטינים במלחמתם כנגד ישראל. על פי ההחלטה, טיבי יצטרך אישור מרשויות הביטחון אם ירצה להיכנס לתחומי הרשות הפלסטינית.

ההחלטה התבססה על ההוראה בחוק החסינות כי ניתן לפגוע בחסינות עקב סיבות בטחוניות. בעבר הכנסת הגבילה את חופש התנועה של ח"כ כהנא ב-84' ואת חופש התנועה של ח"כ מחמיד ב-93' בטענה כי אמרו דברי כהסתה.

ח``כ טיבי אמר בסוף השבוע כי ``בעוד מספר ימים יהיה לישראל שר ביטחון המבוקש במספר בירות בעולם על פשעי מלחמה`` וכי ``פשעי מופז יצטרפו כעת לפשעים של שרון ויעלון``. טיבי אמר את הדברים בכנס של תנועת תע``ל בכפר עיבלין בגליל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by