בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תיקחו את הדיכאון ללב 
 
 הדיכאון גורם להתאבדות ולהתעצמות מחלות אחרות (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

מחקר חדש קובע כי בשנת 2020 שתי הסיבות העיקריות למוות יהיו מחלות לב ודיכאון; מנהל יחידת המחקר בבי"ח גהה: ילדים בישראל לוקים בדיכאון כבר בגיל בית ספר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש המתפרסם באוסטרליה קובע כי בשנת 2020 גורמי המוות הראשיים יהיו מחלות לב ודיכאון. החוקרים תיעדו את סיבות המוות ברחבי העולם וניתחו אותן בחיפוש אחר דפוסים ותופעות. המסקנות שלהם היו כי דלקת-ריאות, גורם המוות העיקרי בשנות התשעים, תגרום לפחות ופחות מקרי-מוות, מחלות לב יהפכו לגורם המוות מספר אחת, והדיכאון יצבור תאוצה כסיבת מוות.

מנהל יחידת המחקר בבית-החולים הפסיכיאטרי גהה, פרופסור אבי ויצמן, הסביר היום לעיתון "מעריב" כי מחלות שנחשבות 'רגילות', מאובחנות טוב יותר ומטופלות טוב יותר ככל שעובר הזמן, ולכן שכיחות התמותה מהן יורדת. לעומתן נותר הדיכאון במידה רבה בלתי-מפוענח ובלתי-מטופל.
 

ילדים בישראל לוקים בדיכאון

פרופ' ויצמן גם מציין את ירידת גיל הלוקים בדיכאון. "כיום יש ילדים בגיל בית-ספר, גם בישראל, שסובלים מדיכאון קשה ביותר. בגילאים צעירים הבעיה קטלנית במיוחד בשל נטייתם לחשיבה קיצונית של'הכל או לא כלום", אומר ויצמן.


לדבריו, שמונה אחוזים מהאוכלוסיה סובלים מדיכאון בכל רגע נתון, וכעשרים אחוזים מהאוכלוסייה יסבלו מדיכאון בשלב כלשהו של חייהם. "51% מאלו שלקו בדיכאון חמור - יתאבדו", מסביר ויצמן, "ובמקרים מסויימים יגרום הדיכאון לאירוע לב קטלני.


"חשוב לציין כי לאיבחון הדיכאון ולטיפול המוקדם יש חשיבות רבה, שכן טיפול תרופתי שניתן בזמן ובמקום הנכון מונע מהדיכאון להחריף", מציין ויצמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by