בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בנק ישראל: מקצצים לאחרים, נהנים בעצמם 
 
 העובדים שלו מרוויחים יותר ממנו. הנגיד קליין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

"ידיעות אחרונות" חושף נתונים שהעביר משרד האוצר לבית הדין לעבודה לפיהם מקבלים בכירים בבנק משכורת גבוהה מזאת של הנגיד, רה"מ והנשיא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד ראשי בנק ישראל מתריעים על שבירת הסכמי שכר במשק, מתברר כי במקום עבודתם נפרצים ההסכמים האלה פעם אחרי פעם. העיתון "ידיעות אחרונות" חושף היום (ראשון) מסמך שהגיש משרד האוצר לבית הדין לעבודה ובו נתוני השכר של עובדי הבנק. מהמסמך עולה כי עובדים זוטרים בבנק (למשל סטודנטים לכלכלה, מזכירות וכתבניות) מקבלים משכורות של בין 12,000 ל- 15,000 שקלים, ועובדים בכירים מרוויחים משכורות עתק של 60,000 שקלים (יותר מהנגיד מראש הממשלה ומנשיא המדינה).

כמו כן בעוד משכורתם של רוב השכירים במשק נשחקו בשנה האחרונה, עלה שכרם של עובדי הבנק באחוזים רבים. מלבד הדברים האלה נחשפו במסמך הטבות רבות שהוענקו לעובדי הבנק ביניהן תוספות על ארוחות צהריים (700 שקלים לחודש) ו"דמי ייצוג" בהיקף של אלפי שקלים בשנה.

המסמך הוגש בעקבות סכסוך עבודה של עובדי הבנק בשל הוראת הממונה על השכר באוצר להפסיק את תשלום "מענק ההתייעלות". מדובר במענק שמשולם לכל עובדי הבנק המרכזי ועלותו למדינה היא עשרים מיליון לשנה. הנהלת הבנק ממשיכה לשלם את המענק למרות שכבר בשנת 1993 הורה הממונה על השכר באוצר להפסיק לשלמו.

בבנק ישראל סירבו להגיב על המסמך בשל העובדה שהעניין נמצא בדיון משפטי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by