בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי ארה"ב במפרץ מתאמנים בהתקפת מטרות עיראקיות 
 
 על נושאת המטוסים אברהם לינקולן. מגוון רחב של מטרות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ה"ניו יורק טיימס": מטוסי הסיור, שאוכפים את איסור הטיסה בדרום עיראק, מבצעים התקפות דמה על מטרות שונות; הפנטגון אישר התקיפות בעקבות ירי הנ"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי הסיור של ארה"ב במפרץ הפרסי, אוכפים את איסור הטיסה בשמי דרום עיראק, אך הם מנצלים את משימתם למטרה נוספת, פחות מתוקשרת - להתאמן בהפצצת מטרות עיראקיות.

ה"ניו יורק טיימס" מדווח היום (ראשון) כי טייסי הצי מבצעים התקפות דמה על שדות תעופה, מגדלים ואתרים צבאיים אחרים בעיראק, בהנחה שיאלצו לתקוף מטרות אלו בזמן אמת, במידה וממשל בוש יחליט על התקפה בעיראק. "זו הזדמנות להתאמן באותה סביבה שבה נצטרך ככל הנראה להילחם", אמר אחד ממפקדי הטייסות האמריקניות.

האזורים האסורים לטיסה הוכרזו לאחר מלחמת המפרץ ב-1991, כדי למנוע תקיפה עיראקית מהאוויר על ריכוזי מיעוטים - שיעים בדרום המדינה וכורדים בצפונה. מטוסים של ארה"ב ובריטניה מסיירים באותם איזורים ואוכפים את איסור הטיסה.
 
 
משימות הסיור הפכו, למעשה, למלחמה בסדר גודל קטן. לדברי גורמים בפנטגון, נרשמו יותר מ-130 מקרי ירי עיראקי נגד מטוסים בחודש וחצי האחרונים. בתגובה, אישר שר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, למטוסי הסיור לתקוף מגוון רחב יותר של מטרות.

בין המטרות שאישר הפנטגון לתקוף גם מרכזי בקרה ושליטה, מערכות מכ"ם צבאיות, תחנות תקשורת ומרכזי פיקוד נוספים. בניגוד למערכות נ"מ ניידות, שניתן להסתיר בקלות יחסית, מטרות אלו קשות להסתרה ותיקון והן חיוניות למערך ההגנה האווירי של עיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by