בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איטליה: הקורבנות נקברו; נפתחה חקירת האסון 
 
 פרחים על הריסות בית הספר. איזור מועד לפורענות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בסאן ג'וליאנו דה פליה נערכו הלוויותיהם של 26 הילדים ו-3 המבוגרים, שנקברו תחת הריסות ביה"ס שהתמוטט; ועדת חקירה תבדוק את נסיבות האסון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכפר סאן ג'וליאנו דה פליה התקיימו אתמול (ראשון) הלוויותיהם של 29 ההרוגים, באסון התמוטטות בית הספר המקומי. נשיא איטליה ואשתו הגיעו לטקס שנערך באחד האוהלים שהוקמו כדי לשכן את תושבי הכפר שפונו מבתיהם מחשש לרעידות נוספות.

נשיא בית הנבחרים, פייר פרדיננדו קאזיני, חיבק את ראש העיר, שבתו היתה בין קורבנות האסון. המלווים ציינו את האבל על 29 הקורבנות בדקת דומייה. בתום הטקס קראה אחת האמהות, שאיבדה את בנה בן ה-8, לפוליטיקאים שבקהל לפעול לשיפור הבטיחות בכפר.

26 ילדים ו-3 מבוגרים נקברו למוות תחת הריסות בית הספר, שהתמוטט ברעידת האדמה שפקדה את האיזור ביום חמישי שעבר. המבוגרים שנהרגו הם מורה, שנקברה יחד עם תלמידיה, ושתי נשים קשישות שנהרגו בבתיהן.

בעוד 1,200 תושבי הכפר מבכים את הנספים, החל צוות החקירה בעבודתו, כדי לנסות להבין מה גרם לאסון הכבד. השאלות מתחדדות, כשרואים שכל המבנים הצמודים לבית הספר שקרס, נותרו עומדים על תילם.

בית הספר נבנה בשנת 1953, אך סוכנות ידיעות איטלקית דיווחה כי למבנה נוספה קומה שנייה בשנים האחרונות, על מנת לשכן במקום גן ילדים, בית ספר יסודי וחטיבת ביניים. חוקרים מעריכים כי הבטון הכבד ששימש לבניית המפלס העליון, הכביד על יסודות המבנה וסייע לקריסת הבניין כולו.

ועדת החקירה, בראשות שופט חוקר, תבדוק גם מדוע לא הוכרז האיזור כולו, המרוחק כ-250 ק"מ מנאפולי, כאיזור "מועד לפורענות" מבחינת רעידות אדמה. זאת, במיוחד אחרי רעידת האדמה שפקדה את האיזור ב-1980 והביאה למותם של 2,570 בני אדם בנאפולי וסביבתה.

אילו הוכר האיזור כבעל סיכון גבוה, היו נדרשים בו חוקי בנייה נוקשים יותר, דבר שהיה משנה את המצב בחלק הזה של איטליה, שבו הבנייה הלא חוקית והלא תקנית נפוצה למדי.

השופט החוקר ביקר בשבת באתר ההתמוטטות ואמר כי החוקרים יבדקו אם יש מקום להגיש כתבי אישום בגין הריגה או רשלנות. עם זאת, ציין השופט, כי אף אחד לא נחקר כרגע בפרשה ואין בידי הוועדה כל מידע, שמצביע על אחריות של גורם ספציפי לאסון.

המהנדס שפיקח על הרחבת בית הספר טוען כי הוסיף רק שתי כיתות ולא קומה שלמה, על יסודות בית הספר הקיים, וכי העבודות קיבלו את האישורים הדרושים ונעשו בהתאם לתקנות.
 
ביום שישי פונו תושבי הכפר מבתיהם, בעקבות הזעזועים המשניים שפקדו את האיזור. הזעזועים, בעוצמה בינונית, גרמו לשלטונות לפנות את התושבים מהבתים ולשכן אותם בעיר אוהלים מאולתרת, שהוקמה באיצטדיון הספורט המקומי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by