בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: סדאם מתכנן מסע חיסולים של אנשי אופוזיציה 
 
 האופוזיציה העיראקית נכנסת באוטובוס אחד. סדאם חוסיין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ביקש עזרה נשליט לוב; לראשונה מזה 12 שנה העניק סדאם ראיון לעיתון "אל אוסבוע" המצרי; בראיון איים סדאם כי לא יקל על ארה"ב לפלוש לארצו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא עיראק, סדאם חוסיין, נתן לשירותי הביטחון העיראקיים רשימת חיסול הכוללת מנהיגי אופוזיציה גולים, השוהים בבריטניה. הסיבה היא למנוע מהם להקים משטר אלטרנטיבי לזה שלו, במקרה שהפצצה אמרינית תחייב אותו לברוח מעיראק.

בדיווח של Daily Telegraph הבריטי נכתב שמידע הוא רגיש ומסווג, וכי התקבל ממקורות מודיעניים בבריטניה ובארה"ב. על פי המידע, סדאם נתן בידי שירותי הביטחון סמכות לפעול נגד אנשי האופוזיציה הגולים ולהשתמש "בכל האמצעים הדרושים" כדי למנוע את פעולתם נגדו.

סדאם אף פנה לשליט לוב, מועמר קדאפי, בבקשת עזרה. העיתון מציין שלקדאפי יש סוכנים שתולים ברחבי אירופה. צו החיסול כבר נשלח לאנשיו של סדאם באירופה ובמזרח התיכון.

לאחר חשיפת המסמך על ידי אנשי המודיעין, קיבל היחידה לאבטחת אישי בסקוטלנד יארד הנחייה להגביר את סידורי האבטחה סביב מנהיגי האופוזיציה, אשר נמצאים על הכוונת. רובם שוהים בלונדון. המפקדה הראשית של הקונגרס הלאומי העיראקי בקנסינגטון כבר מוגנת על ידי קירות חסיני אש, והם מתגברים את אמצעי ההגנה.

"הרשויות הבריטיות הזהירו אותנו מפני איומיו הגוברים של סדאם" אמר זאב סטנה, דובר הקונגרסס העיראקי הגולה. "אנחנו נערכים בהתאם".
 
 
בראיון נדיר לאמצעי תקשורת כלשהו, אמר שליט עיראק, סדאם חוסיין, כי ארה"ב רוצה להכות את המדינות המתמרדות נגד שליטתה ולהרוס את מרכזי הכוח בעולם הערבי. את הראיון הראשון זה 12 שנה נתן סדאם לשבועון המצרי "אל אוסבוע". הראיון, מאת העיתונאי הפרו-עיראקי סייד נסאר מתפרסם היום (ראשון).

נשיא עיראק אומר בראיון כי ארה"ב רוצה להרוס את מרכזי הכוח "בין אם המרכז הזה מצוי בקהיר, דמשק או בגדד". לדבריו, ארה"ב רואה בעיראק תחנה ראשונה ממנה תצא לתקיפת מדינות ערב, שיתנגדו לכפיית השליטה האמריקנית על העולם הערבי. סיבה נוספת היא רצונה במצב שבו "לא תהיה מדינה גדולה מישראל", במזרח התיכון.

סדאם אמר עוד כי וושינגטון מתכוונת להשתלט על עיראק, איראן וסוריה ולחלק את מדינות האיזור לישויות קטנות. "הבעיה של עיראק", לטענת סדאם, "שהיא מתנגדת לתוכניות אלו ואילו האחרים אינם מבינים שאנו מגנים עליהם". בהמשך הוא מציין "אנו לא מבקשים מהמנהיגים הערביים יותר ממה שהם מסוגלים לתת".

שליט עיראק מדגיש בראיון עמו, כי הפלישה האמריקנית לעיראק לא תושלם באותה קלות, בה התבצעה הפעולה באפגניסטאן.

סדאם מתייחס בראיון גם לאופזיציה העיראקית, באומרו "לא קיימת אופוזיציה עיראקית שראוי לדאוג בגללה". לטענתו, אוטובוס אחד יכול להכיל את האופוזיציה העיראקית כולה, שארגוניה נמצאים בכלל במרחק "עשרות אלפי מיילים מהמדינה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by