בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סל הקליטה ישמש מנוף לעלייה מארצות המערב 
 
 רוצים לעודד עלייה מארצות המערב (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

סל הקליטה, שעד כה נהנו ממנו עולים מאתיופיה, בריהמ"ע, צרפת וארגנטינה, הורחב; החל מחודש דצמבר יהנו ממנו גם עולים ממדינות המערב האחרות; המטרה" להביא לישראל יותר עולים משם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) בישיבתה השבועית, את הצעתו של סגן שר הקליטה, יולי אדלשטיין, להעניק סל קליטה לעולים חדשים ממדינות נוספות. עד כה נהנו מסל הקליטה עולים מאתיופיה וממדינות חבר העמים. לאחרונה נוספו לרשימה גם עולי צרפת וארגנטינה.

אולם, לטענתו של אדלשטיין, לאחרונה יש ירידה ניכרת מעולים ממדינות המערב, וכדי לעודד אותם להגיע לישראל, יש להעניק להם סל קליטה. מן ההטבות יהנו רק עולים שיגיעו ליראל החל מתחילת דצמבר הקרוב.

סל קליטה כולל סכום של 40 אלף שקל לזוג ותוספת של כמה אלפי שקלים לכל ילד. בישיבת הממשלה התנגדו להצעה שר האוצר, סילבן שלום והשר דן מרידור, בגלל שעלותה המשוערת היא 10 עד 13 מיליון שקל.

מרידור אמר גם, שסל הקליטה לא ימשוך עולים ממדינות המערב, משום שהם אינם סובלים ממצב כלכלי ירוד כמו העולים מבריהמ"ע ומארגנטינה, וגם לא מאנטישמיות גוברת, כפי שקורה בצרפת.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בישיבה כי "העלייה היא "התשובה האמיתית לכל הבעיות שלפנינו". השר נתן שרנסקי הגדיר את ההחלטה כ"החלטה הסטורית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by