בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תחזית בנק ישראל: ירידה ברמת החיים ועלייה באבטלה 
 
 שיעור האבטלה יתבטא ב-300 אלף מובטלים (לעמ)   
 
חדשות נענע

בנק ישראל מפרסם תחזית שונה מזו שהציג משרד האוצר בכנסת; הבנק מנבא צמיחה שלילית במשק וירידה בהיקף הייצוא האזרחי ובהשקעות במשק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנק ישראל פרסם היום (ראשון) את התחזית הכלכלית הרשמית שלו לשנת 2003. על פי התחזית, צפוייה רמת החיים במדינה לרדת בשיעור שבין 0.3 אחוז ל-1.6 אחוז.

על פי הבנק, שיעור האבטלה צפוי להגיע ל-12 אחוזים מכלל העובדים במשק, לעומת כ-10 אחוזים השנה. מספר המובטלים יגיע לכ-300 אלף.

צמיחת המשק בשנה הבאה תהיה שלילית: תרד בשיעור שבין (1-) אחוז ל-1.5 אחוז. הגירעון הממשלתי עלול להגיע בשנה הבאה ל-3.7 אחוזים מהתוצר, לעומת היעד הממשלתי של 3 אחוזים. הפער הזה יאלץ את הממשלה לבצע קיצוץ של 2 מיליארד שקלים בתקציבה.

עתיד קודר מנבא הבנק גם לייצוא האזרחי ולכמות ההשקעות במשק. שיעור ההשקעות במשק נמצא במגמת ירידה בשנתיים האחרונות. עם זאת, היצוא התעשייתי עשוי לגדול בשיעור של עד 5.2 אחוזים, לאחר ירידות שספג בשנתיים האחרונות.
 

משרד האוצר חושב אחרת

 
יש לציין, כי התחזיות של בנק ישראל שונות מאוד מאלה שהציג משרד האוצר, כאשר הביא את תקציב המדינה להצבעה בכנסת.

בבנק ישראל ציינו, כי התחזית שהציגו נעשתה על רקע אי-ודאות גדולה במשק. "ראשית קיימת אי-ודאות ביחס לאישור תקציב 2003 ולביצועו. בנוסף, קיימת אי-ודאות ביחס למצב הביטחוני ולהתפתחות בפעילות העולמית בענפי הטכנולוגיה. אי הודאות מחייבת להתייחס לטווח של שיעור צמיחה, ולא להישען על תחזית נקודתית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by