בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח: גם פולנים אחראים להשמדת יהודי פולין 
 
 הדו``ח: הפוגרום בג`דוואבן איננו מקרה יחיד   
 
חדשות נענע

לפחות 30 מעשי טבח המוניים ומאורגנים התבצעו במלחמת העולם השנייה על ידי הפולנים עצמם ולא על ידי יחידות ההשמדה של הצבא הנאצי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלקים מדו"ח חקירה שהתפרסמו היום (ראשון) מגלים כי לפחות 30 מעשי טבח המוניים ומאורגנים של יהודים התבצעו בפולין במהלך מלחמת העולם השנייה על ידי הפולנים עצמם ולא על ידי יחידות ההשמדה של הצבא הנאצי. כך מדווח עיתון פולני.

החקירה, מטעם המוסד הפולני לזכרון לאומי, התבצעה לאחר שלפני כשנתיים נטען כי כ-1,600 יהודים נרצחו בידי פולנים בכפר הצפון מזרחי, ג'דוואבן, ב-1941.

דו"ח החקירה שיתפרסם מחר טוען כי הפוגרום בג'דוואבן איננו מקרה יחיד וכי מאות יהודים נרצחו בהתקפות דומות על ידי פולנים בלמעלה מ-20 ערים באיזור.

העדויות שמובאות בדו"ח מערעורת את האמונה הרווחת בפולין כי אזרחי המדינה היו קורבנות המלחמה וכי החיילים הנאצים היו אחראים למעשי הטבח ביהודים.

הדו"ח מונה את שמותיהם של למעלה מ-100 יהודים שנטבחו ולפחות כ-100 שמות של פולנים החשודים באחראיות למעשים.

החוקרים השיגו רשומות מהשנים 1946-1958 וכן פרוטוקולים של משפטים ועדויות כתובות שניצולים מסרו לממונה על ההיסטוריה היהודית.

נמסר כי קשה היה להגיע למספר מדויק של יהודים שנרצחו בידי פולנים. זאת, עקב עדויות סותרות והחוסר בממצאים נוספים.

במשך עשורים טייחו הרשויות הקומוניסטיות במדינה את תפקידם של הפולנים בטבח תושביה היהודים של המדינה והאשימו את חוליות ההשמדה הנאציות בהשמדה.

ספרו של ההיסטוריון הפולני, יאן גרוס, 'השכנים', שפורסם ב-2000 היה הראשון שקרא תיגר על הגרסה הרשמית של אירועי השמדת היהודים במלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by