בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלימות כלפי נשים בישראל - דו"ח מצב 
 
 כ-15 אחוזים משני המינים הצדיקו אלימות כלפי נשים המזניחות את ילדיהן   
 
חדשות נענע

מחקר של אוניברסיטת חיפה: כ-200 אלף נשים בישראל סבלו מאלימות; כ-50 אחוזים משני המינים טענו כי האחריות לאלימות מוטלת על שני בני הזוג ולא רק על הצד האלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר של אוניברסיטת חיפה שהוצג היום (ראשון) מעלה כי מעלה כי כ-200,000 נשים בארץ נפלו קורבן לאלימות במהלך חייהן וכי כ-140,000 נשים בישראל סובלות מאלימות בתוך המשפחה. הסקר, שעוסק בהיקף האלימות כלפי נשים ובמאפייניה, נערך ב-2001 בשיתוף וביוזמת משרד העבודה והרווחה והשתתפו בו כ-2,800 נשים וכ-500 גברים מרחבי הארץ.

לפי ממצאי המחקר כ-13 אחוזים מהנשים בארץ נחשפו במהלך השנה בה נערך הסקר לאלימות כלשהיא, כ-6 אחוזים מהנשים נחשפו לאלימות גברית חמורה או מתונה. כ-7 אחוזים מהנשים נחשפו לאלימות מינית במהלך השנה בה נערך הסקר.

כ-50 אחוזים מהגברים ובמפתיע גם כמחצית מהנשים שנבדקו במחקר טענו כי האחריות לאלימות מוטלת על שני בני הזוג ולא רק על הצד האלים. כ-30 אחוזים מהגברים וכ-23 אחוזים מהנשים הצדיקו אלימות כלפי נשים שבגדו בבעליהן, כ-15 אחוזים משני המינים הצדיקו אלימות כלפי נשים המזניחות את ילדיהן וכ-16 אחוזים מהגברים וכ-13.5 מהנשים הצדיקו אלימות כלפי נשים שהעליבו וקללו.

על פי המחקר קיים קשר בין אלימות כלפי נשים למצב סוציואקונומי והאלימות נפוצה יותר במגזר הלא יהודי, במשפחות הסובלות מאבטלה, מקבלות הבטחת הכנסה ונמצאות בתנאי דיור נחותים. עוד נמצא כי האלימות נפוצה בקרב גברים בעלי השכלה נמוכה, גברים הבאים ממשפחות עם היסטוריה של אלימות משפחתית, עבריינים, אלכוהוליסטים ונרקומנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by