בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום נגד יעקב העליון; הנערה: הייתי הבובה שלו 
 
 מוחזק במעצר בבית החולים אברבאנל (ישראל סאן)   
 
חדשות נענע

נאשם בארבע עבירות בעילה אסורה, ובביצוע מעשה מגונה; בראיון ל"מעריב" מספרת הנערה: חיצונית אני נראית בת 14, מבפנים אני מרגישה זקנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום נגד יעקב העליון הוגש הבוקר (שלישי) לבית משפט השלום בתל אביב. יעקב העליון נאשם בארבע עבירות בעילה אסורה, ובעבירה אחת של ביצוע מעשה מגונה. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את העליון עד תום ההליכים.

לפי כתב האישום, במהלך שנת 2001 החל העליון להתכתב דרך האינטרנט עם ילדה בת 13 וחצי, שהיתה לו היכרות עם הוריה ואחותה הגדולה. העליון והילדה התכתבו מדי יום, ועד 30 התכתבויות ביום. לאורך כל תקופת היחסים ביניהם, דאג העליון כי קשריו עם הילדה יהיו חשאיים ונסתרים מעיני בני משפחתה. הוא אף שיכנע אותה לנעול את דלת חדרה כשהיא מתכתבת עמו באינטרנט.

העליון אף העביר לקטינה בדואר האלקטורני מסרים מיניים רבים, ונהג לכתוב לה על עניינים הקשורים למין בכלל, יחסי המין שלו בפרט, ויחסיו עם נשים צעירות. בנוסף, הוא נהג להתרברב בפניה על עברו המפואר כעיתונאי מפורסם, ניסיונו הרב, רמתו האינטלקטואלית וחכמתו.

על פי סיכום בין המשטרה לפרקליטו של החשוד, עו"ד רונאל פישר, העליון ישהה בביה"ח הפסיכיאטרי "אברבנאל" בבת-ים ויגיע לחקירות המשטרה בתחנת מרחב הירקון. על העליון נאסר ליצור קשר עם חשודים נוספים בפרשה, ולקבל טלפונים או ביקורים. העליון היה מאושפז במוסד בשבועות האחרונים לאחר שנטען כי ניסה לשים קץ לחייו בעקבות מותה של אשתו.

מחקירת המשטרה עולה כי העליון אנס את הנערה שסייעה לו להקים אתר אינטרנט לבית הספר לאמנויות בתל אביב אותו ניהלת אשתו המנוחה יעל. במשטרה מעריכים כי יש קשר בין המעשה ובין התאבדותה של יעל העליון, מנהלת בית הספר לאמנויות בתל אביב. החוקרים טוענים עם זאת שספק אם ניתן יהיה להוכיח קשר בין ההתאבדות לחשדות.
 

"הייתי הבובה של יעקב העליון"

 
עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר ראיון עם התלמידה שעל פי החשד נאנסה על ידי העליון. הנערה מקבלת בימים אלה טיפול פסיכולוגי, וכמעט אינה מבקרת בבית הספר.

"ספרו של יעקב העליון 'רגל של בובה' קיבל לגבי משמעות צורבת. בספר זה שהוא נתן לי במתנה, הוא מספר, שרגלה של הבובה של בתו היתה הקמיע שלו במלחמה שבה נפצע. היום אני מרגישה שהייתי הבובה שלו. בובה שלמה ובריאה שלו, בעלת שתי רגליים - והוא הצליח במתק שפתיו להשתלט עלי, תוך שהוא מנצל את תמימותי ואת אמונתי באנשים והפך אותי לבובה נכה", אמרה הנערה.

בדבריה מתייחסת הנערה גם לנסיבות מותה הטראגיות של יעל העליון, שצנחה אל מותה מהקומה השמינית בבית בתל-אביב, זמן קצר לאחר שאמה של הנערה חשפה בפניה את הפרשה. "אחרי שיעל העליון מתה, היו לי רגשי אשמה שקרה משהו איום בגללי, אבל הפסיכולוגים סייעו לי להבין שאם יש מישהו שאשם במותה של יעל זה בעלה ולא אני", היא אמרה.

"אני מרגישה כמו ילדה מחוללת", היא אומרת. "הנפש שלי התרסקה ואני צריכה זמן כדי לאסוף את החתיכות שהתפזרו להמון כיוונים ולהחזיר אותה למצבה הקודם. אני אדם אחר ולא אותה הילדה חייכנית ואופטימית שרואה את כל העולם בוורוד. חיצונית אני נראית בת 14, אבל מבפנים אני מרגישה זקנה. אני לא יודעת למה כל זה קרה דווקא לי. אני עושה רק דברים טובים לאנשים ואוהבת לעזור לאנשים. אם חס וחלילה אני פוגעת במישהו, אני תמיד מבקשת סליחה".

על הכרותה עם הסופר והעיתונאי, היא מספרת: "נכנסתי לקשר הזה מבלי שהייתי מוכנה ומוגנת. מה ששבה אותי מהרגע הראשון שנפגשנו היתה הגישה הבוגרת שהוא הקרין כלפי. גם לנתונים ותכונות נוספות שלו היה משקל בהסחפות הרגשית שלי - הכריזמה, הכתיבה הכובשת המדהימה שלו, השכל והידע שלו. הוא סחט אותי במלים הציוריות שלו וקל היה לי להיפתח אליו. הוא דיבר בשפתי בגובה העיניים ולא כמו שמבוגרים מדברים בדרך-כלל עם ילדות בנות 14. הוא חזר ואמר לי שאני אשה ולא ילדה וזה מאוד החמיא לי. הוא אמר לי שמעולם לא אהב אשה כמו שהוא אוהב אותי, ושהוא חושב רק עלי. ואני, שאף פעם לא אהבתי לפניו, האמנתי לו. זו הייתה לצערי אהבתי הראשונה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by