בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כמיליון ו-200 אלף חיים מתחת לקו העוני 
 
 עוני. נתונים מדאיגים (לע``מ)   
 
חדשות נענע

מחציתם ילדים; אשתקד נוספו 81 אלף ישראלים למעגל העוני; דו"ח העוני לשנת 2001 שמפרסם המוסד לביטוח לאומי מעריך: שנת 2002 תהיה קשה עוד יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוני. הפערים ממשיכים לגדול (לע"מ)
 עוני. הפערים ממשיכים לגדול (לע"מ)   
מספר הישראלים החיים מתחת ל"קו העוני" ממשיך לגדול ובשנה שעברה עלה בכ-81 אלף נוספים, לכ- 1.169 מיליון נפש. מספר הילדים העניים גדל אשתקד בקרוב ל- 50 אלף והסתכם בכ-530,700. מספר המשפחות העניות בישראל גדל גם הוא בשנה שעברה בכ- 13,500 והסתכם בכ- 318,900. את הנתונים חושף דו"ח העוני השנתי לשנת 2001 שמפרסם הבוקר (שני) המוסד לביטוח לאומי. עם זאת, הנתונים האמיתיים גבוהים אף יותר, מאחר ואלה הקיימים אינם כוללים את תושבי מזרח ירושלים.

שיעור המשפחות שהכנסתן נמוכה מקו העוני הסתכם בשנת 2001 ב- 17.7 אחוזים מכלל המשפחות בישראל, בדומה לשיעורן הממוצע בארבע השנים הקודמות. שיעור הנפשות העניות בכלל הנפשות באוכלוסייה גדל אשתקד מ- 18.8 ל- 19.6 אחוזים. שיעור הילדים העניים עלה מ- 25.2 ל- 26.9 אחוזים מכלל הילדים באוכלוסייה. משמעות הנתון כי כל ילד רביעי בישראל חי כיום במשפחה עניה.
 

הענייה ביותר - בני ברק; הפער ממשיך לגדול

עוד מגלה הדו"ח כי העיר העניה ביותר בישראל היא בני ברק עם שיעור משפחות עניות של 30.7 אחוזים, ושיעור ילדים עניים של 43.8 אחוזים. אחריה ניצבת ירושלים עם 23.5 אחוזים משפחות עניות ו- 37.5 אחוזים של ילדים עניים. במקום השלישי ממוקמת אשדוד ובה 21.2 אחוזים של משפחות עניות ו- 28.9 אחוזי ילדים עניים. בסוף הרשימה ניצבות ראשל"צ (8.8 אחוז משפחות עניות) וחולון (8.6%).

עם זאת, הדו"ח מציין כי הנתונים אינם סופיים והצפי לשנה הבאה הוא גרוע בהרבה. הדו"ח כולל כתב אישום חריף ביותר על המדיניות החברתית של הממשלה, מדגיש את חשיבות קיצבאות הביטוח הלאומי בהגנה על השכבות החלשות והמובטלים ואת הפער בין עשירים לעניים שממשיך לגדול. הנתונים גם מראים בבירור את הנטל הבלתי שוויוני של הקיצוצים.

ראשי התנועה למלחמה בעוני אומרים בתגובה לפרסום דו"ח העוני כי "ישראל הפכה ממדינה צודקת למדינת צדקה!". בהודעה שפרסמה התנועה נאמר כי "הנתונים הקשים מחזקים את טענתנו שממשלת ישראל מנותקת מהעם ופועלת בהתמדה ובנחישות להגדלת הפערים החברתיים במדינת ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by