בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כווית מאשרת לארה"ב לתקוף את עיראק משטחה 
 
 כווית. מטוסי ארה``ב יורשו לתקוף (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כווית אישרה לכוחות ארה"ב שימוש בבסיסיה, במקרה והאו"ם יאשר לפתוח במלחמה כנגד עיראק; כל זאת לאחר שסעודיה סירבה לתמוך בתקיפה מתחומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ הכוויתי, שיח סבח אל-אחמד, אמר היום (שני) כי אם תהיה מועצת הבטחון של האו"ם תאשר תקיפה צבאית, בסיסי כווית יוכלו לשמש לתקיפות כנגד עיראק, אך צבא כווית עצמו לא ישתתף בתקיפה.

ביום ראשון אמר שר החוץ הסעודי, הנסיך סעוד אל-פאיסל, לרשת שידור אמריקנית שארצו תסרב לאשר לארצות הברית שימוש במתקניה הצבאיים, במקרה של תקיפה צבאית. הוא הוסיף כי סעודיה תתמוך בכל פשרה שיציע האו"ם, אבל הצטרפות למלחמה היא עניין אחר.

בראיון לרשת CNN אמר הנסיך הסעודי כי, ארצו עדיין לצדה של ארה"ב במלחמתה כנגד הטרור, אבל, פתרון פוליטי יכול למנוע מלחמה, במקרה של עיראק.

ממשל בוש אמר כי יעשה שימוש בכל אמצעים לוודא שתוכניות עיראק ליצור נשק בעל יכולת אטומית וכימית, לא יצאו לפועל. הנשיא בוש מסר כי הוא ינהיג קואליציה שתורכב מכוחות הברית כנגד עיראק, במידה ומועצת הבטחון של האו"ם תסרב לדרישה החדשה כי על עיראק להתפרק מנשקה ולשתף פעולה עם פקחי הנשק.

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אמר כי מטרת השיחות במועצת הבטחון להקמת משלחת של פקחי הנשק לעיראק היא אפקטיבית. צרפת פועלת לכך שעיראק תקבל הזדמנות לשיתוף פעולה עם האו"ם בטרם תאושר תקיפה צבאית.
 

מטוסי ארה"ב במפרץ מתאמנים בהתקפת מטרות עיראקיות

נושאת המטוסים אברהם לינקולין.
 נושאת המטוסים אברהם לינקולין.   
מטוסי הסיור של ארה"ב במפרץ הפרסי, אוכפים את איסור הטיסה בשמי דרום עיראק, אך הם מנצלים את משימתם למטרה נוספת, פחות מתוקשרת - להתאמן בהפצצת מטרות עיראקיות.

ה"ניו יורק טיימס" דיווח אתמול כי טייסי הצי מבצעים התקפות דמה על שדות תעופה, מגדלים ואתרים צבאיים אחרים בעיראק, בהנחה שיאלצו לתקוף מטרות אלו בזמן אמת, במידה וממשל בוש יחליט על התקפה בעיראק. "זו הזדמנות להתאמן באותה סביבה שבה נצטרך ככל הנראה להילחם", אמר אחד ממפקדי הטייסות האמריקניות.

האזורים האסורים לטיסה הוכרזו לאחר מלחמת המפרץ ב-1991, כדי למנוע תקיפה עיראקית מהאוויר על ריכוזי מיעוטים - שיעים בדרום המדינה וכורדים בצפונה. מטוסים של ארה"ב ובריטניה מסיירים באותם איזורים ואוכפים את איסור הטיסה.

משימות הסיור הפכו, למעשה, למלחמה בסדר גודל קטן. לדברי גורמים בפנטגון, נרשמו יותר מ-130 מקרי ירי עיראקי נגד מטוסים בחודש וחצי האחרונים. בתגובה, אישר שר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, למטוסי הסיור לתקוף מגוון רחב יותר של מטרות.

בין המטרות שאישר הפנטגון לתקוף גם מרכזי בקרה ושליטה, מערכות מכ"ם צבאיות, תחנות תקשורת ומרכזי פיקוד נוספים. בניגוד למערכות נ"מ ניידות, שניתן להסתיר בקלות יחסית, מטרות אלו קשות להסתרה ותיקון והן חיוניות למערך ההגנה האווירי של עיראק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by